Obserwuj nas na

Kraj

Dość kłótni, do przodu! – to hasło wyborcze Trzeciej Drogi

Dodano

Dość kłótni, do przodu – to hasło wyborcze Trzeciej Drogi, które zostało zaprezentowane w sobotę na konwencji tej koalicji w Katowicach. Trzecia Droga to gwarancja, „to nie fabryka przedwyborczej kiełbaski, którą będziemy rozrzucać przed naszymi wyborcami” – mówili liderzy PSL i Polski 2050.

W sobotę w Katowicach rozpoczęła się konwencja wyborcza Trzeciej Drogi (PSL i Polska 2050) na której zaprezentowane hasło wyborcze, które brzmi: „Dość kłótni, do przodu!”.

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia powiedział podczas konwencji, że Trzecia Droga to gwarancja, „to nie puste obiecanki, to nie przedwyborcze pitu, pitu, to nie fabryka przedwyborczej kiełbaski, którą będziemy rozrzucać przed naszymi wyborcami”.

„Tego wszystkiego mieliśmy już dość przez ostatnich 30 lat” – podkreślił Hołownia.

„Czy tylko ja mam czasem wrażenie, będąc w tej polityce jednak w końcu od niedawna, że stało się z naszą polityką coś dziwnego. Politycy jakby żywili się krwią i energią obywateli, zabierali im ją, żeby sami budować swoje poparcie, swój dobrostan, swoje życie” – zaznaczył lider Polski 2050.

Jak mówił, „dzisiaj tutaj, w Katowicach chcemy wam pokazać i dowieść, że polityka może być inna, że ludzie z politycznym doświadczeniem mogą połączyć siły z tymi, którzy na tej sceny, na scenie wyborów staną po raz pierwszy zaprosić Polki i Polaków do tego, żeby za tych dokładnie 6 tygodni dali szansę Trzeciej Drodze, bo tylko ona z dostępnych dróg prowadzi w przyszłość, a nie w przeszłość”.

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że „na tej wspólnej drodze nie będzie kiełbasy wyborczej, ale są tacy co o dobrą żywność w Polsce zadbają”. „My się na tym znamy, jako PSL, wybraliście najlepszych koalicjantów na świecie dla bezpieczeństwa żywnościowego, bezpieczeństwa Polek i Polaków, dla tego co jest naszą wartością największą” – powiedział Kosiniak-Kamysz zwracając się do Hołowni.

„W obliczu tej nienawistnej wojny, nie tylko wojny, która jest za naszymi granicami, ale tej wojny domowej, politycznej wojny domowej sprowadzenia polityki do rynsztoka, utytłania się w brudzie, w nienawiści i w chamstwie jesteśmy wszyscy jak siedzimy, wszyscy w Polsce, wszyscy ludzie dobrej woli, jesteśmy Polsce bardzo potrzebni. Musimy wygrać te wybory, musimy przywrócić poczucie wspólnoty narodowej, musimy to zrobić bo, kto jak nie my?” – zaznaczył szef ludowców.

„Dziś pokolenie 40-latków jest gotowe do tego, żeby wziąć odpowiedzialność za Polskę. Możecie w tych wyborach, macie wielką szansę w tych wyborach zdecydować i nie musicie wybierać czy będziecie decydować sercem czy rozumem, zdecydujecie – wierzę w to głęboko – i sercem i rozumem” – dodał Kosiniak-Kamysz.

Źródło: PAP

Copyright © 2022 Spotted: Media