Obserwuj nas na

Kraj

GDDKiA ostrzega przed opadami śniegu, mżawką i błotem pośniegowym

Dodano

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega przed opadami śniegu, mżawką i zalegającym błotem pośniegowym. Jednocześnie informuje, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Pracuje na nich 298 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania.

Błoto pośniegowe utrudnia jazdę na drogach na terenie województwa pomorskiego na dk 6 odc. Lębork – Słupsk, dk 20 odc. Chwaszczyno – Bytów, dk 25 odc. Biały-Bór – Rzeczenica i dk 21 odc. Słupsk – Ustka oraz lubuskiego na dk 27 odc. Żary – Przewóz.

Z kolei z opadami śniegu muszą się liczyć kierowcy podróżujący na terenie województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego. Mżawka pada na terenie województwa lubuskiego.

IMGW prognozuje w nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy duże. Stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego również w centrum i na wschodzie Polski. Na północy kraju opady śniegu, nad morzem także deszczu ze śniegiem, okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm do 12 cm, lokalnie około 15 cm. Słabe opady śniegu występować będą również w centrum i na wschodzie kraju.

Temperatura minimalna od -11 st. C w rejonach podgórskich, około -4 st. C w centrum, do 0 st. C na wybrzeżu. Po spadkach temperatury poniżej 0 st. C miejscami wystąpi zamarzanie nawierzchni dróg i chodników. Wiatr na ogół umiarkowany, w północno-zachodniej Polsce okresami dość silny, nad morzem silny, do 50 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W całym kraju wiatr porywisty, w Karpatach w porywach do 55 km/h, na zachodzie do 65 km/h, na północy do 70 km/h, nad morzem do 85 km/h, a w Sudetach do 90 km/h. Wiatr będzie powodować miejscami zawieje i zamiecie śnieżne ograniczające widzialność do 100 m.

mas/ jann/

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media