Obserwuj nas na

Kraj

IMGW: w tym tygodniu będzie pochmurno, ale trochę cieplej

Dodano

Jak informuje IMGW, rozpoczynający się tydzień przyniesie lekkie ocieplenie. Na zachodzie kraju będzie maksymalnie do ok. 10 st.C. Mróz utrzyma się nocami tylko na wschodzie oraz w obszarach podgórskich. Przeważać będzie duże zachmurzenie z okresowymi opadami deszczu lub mżawki, a w górach opady śniegu. Najwięcej słońca będzie na południu kraju, głównie w górach. W weekend możliwy silniejszy wiatr.

W poniedziałek przeważać będzie duże zachmurzenie, a większe przejaśnienia i rozpogodzenia wystąpią głównie na północnym zachodzie oraz w obszarach podgórskich i Karpatach. Miejscami wystąpią słabe opady deszczu lub mżawki, jedynie na południowym wschodzie deszczu ze śniegiem, a w Bieszczadach śniegu. Najchłodniej będzie na Podhalu oraz południowym wschodzie – ok. 2 st.C., a najcieplej na Nizinie Szczecińskiej ok. 9 st.C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany, okresami porywisty, tylko nad morzem dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i zachodni.

We wtorek najwięcej słońca pojawi się nadal wysoko w Karpatach, a na pozostałym obszarze kraju będzie na ogół pochmurno. Przejaśnienia możliwe są na północy. W południowo-wschodniej Polsce miejscami wystąpią słabe opady deszczu lub mżawki, a na obszarach podgórskich i w Karpatach deszczu ze śniegiem oraz śniegu. W dzień najchłodniej będzie na południowym wschodzie, ok. minus 1 st.C., a najcieplej na zachodzie kraju do 6 st.C., a na Dolnym Śląsku do 7 st.C. Słaby i umiarkowany wiatr wiał będzie z północnego zachodu i zachodu.

Środa na południu kraju będzie pogodna, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane. Na północy może padać słaby deszcz lub mżawka. W nocy mróz tylko na wschodzie, temperatura wyniesie ok. minus 1 st.C. oraz na Podhalu – ok. minus 8 st.C. W dzień najchłodniej będzie na Podhalu ok. 2 st.C. oraz na wschodzie ok. 5 st.C., a na zachodzie do 11 st.C.

W czwartek najlepsza pogoda będzie na południu, a na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na zachodzie i północy miejscami wystąpią opady deszczu. Noc najchłodniejsza będzie na Podhalu, gdzie temperatura spadnie do minus 7 st.C., na wschodzie będzie minus 2 st.C., w centrum ok. 0 st.C. W dzień najcieplej będzie na Dolnym Śląsku do 10 st.C., a najchłodniej na wschodzie i Podhalu ok. 3 st.C.

W piątek będzie pochmurno i więcej opadów deszczu, a w górach także deszczu ze śniegiem i śniegu. W nocy mróz będzie tylko na Podhalu ok. minus 4 st.C. W dzień w całym kraju temperatura powietrza wyniesie powyżej 0 st.C. Najchłodniej będzie na południowym wschodzie ok. 2 st.C., najcieplej na zachodzie ok. 9 st.C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a na zachodzie i nad morzem porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Weekend przyniesie zróżnicowaną aurę, silny i porywisty wiatr, opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W sobotę w całym kraju zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i opady deszczu, a na wschodzie deszczu ze śniegiem i śniegu. Nie można wykluczyć, że miejscami opady będą intensywne.

Temperatura maksymalna wyniesie od 3-4 st.C. na wschodzie do 7-8 st.C. na zachodzie. Odczucie ciepła obniżać będzie umiarkowany i dość silny, a nad morzem również silny wiatr wiejący z południowego zachodu i zachodni. Na południu i w centrum kraju porywy wiatru osiągać będą do 70 km/h, natomiast na północy i nad morzem nawet do 85 km/h.

W niedzielę wiatr nieco osłabnie, ale nadal w porywach osiągać będzie do 60 km/h. W dalszym ciągu będzie pochmurno z opadami deszczu lub deszczu ze śniegiem, a na północy śniegu. Na północnym wschodzie w najcieplejszym momencie dnia ok. 2 st.C., w centrum do 5 st.C., na zachodzie ok. 8 st.C.

akuz/ akub/pap

Copyright © 2022 Spotted: Media