Obserwuj nas na

Kraj

Jak wykonać instalację elektryczną tak, by była bezpieczna i użytkowa?

Dodano

Kwestia oczywista ale i kluczowa w każdym domu, mieszkaniu czy budynku użytkowym. Do tego, że mamy prąd, który ułatwia nam codzienne czynności, już dawno zdążyliśmy się przyzwyczaić, a o ewentualnej wadliwej instalacji przypominamy sobie dopiero wówczas, gdy zaczynają się awarie i problemy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jak rozplanować instalację elektryczną w domu czy biurze tak, by była ona nie tylko bezpieczna ale i użytkowa.

Brak prądu = brak ciepła

W obecnych czasach brak prądu przestał oznaczać jedynie ciemności w budynku czy ryzyko rozmrożonej lodówki. Dziś brak energii elektrycznej to też brak ogrzewania, ciepłej wody, a nawet wody w ogóle. Należy się z tym liczyć, jeśli korzystamy z nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań w naszych domach (np. pomp ciepła). Dlatego szczególnie istotne jest, żeby instalację elektryczną zaplanować właściwie już na etapie projektowania oraz zatrudnić do tego odpowiednich fachowców.

Bezpieczna instalacja

Przy planowaniu instalacji przy projekcie nowego domu czy przy remontach w rozmowach z elektrykami warto zwracać uwagę, czy w swojej pracy stosują nowe, przyjęte już powszechnie rozwiązania. Projektując instalację, najważniejsze jest bezpieczeństwo, a to dziś zapewniają nowe urządzenia (wyłączniki różnicowoprądowe – te przy porażeniu prądem odcinają jego dopływ w ułamku sekundy, ograniczniki przepięć – uchronią sprzęty w domu przed nagłym skokiem napięcia). Elektryk znający się na swoim fachu nie zaproponuje nam instalacji dwuprzewodowych, aluminiowych przewodów z małym przekrojem czy przestarzałych bezpieczników.

Mądre planowanie to późniejszy komfort

Ile razy chcąc wykonać jakąś czynność w domu z użyciem urządzenia elektrycznego kombinowaliście, gdzie wpiąć wtyczkę lub traciliście czas na szukanie przedłużacza? No właśnie. Na etapie planowania instalacji elektrycznej warto choć wstępnie zaprojektować także i rozmieszczenie sprzętów, szczególnie w kuchni, gdzie dostęp do prądu powinien być maksymalnie wygodny (np. w przypadku używania drobnych sprzętów AGD). Podobnie łazienka, w której skorzystamy nie tylko z oświetlenia głównego, ale i źródła światła nad lustrem czy z gniazdka, do którego podłączymy suszarkę. Dobrze rozplanowany schemat instalacji elektrycznej to taki, który w trakcie użytkowania nie nastręcza dodatkowych trudności. Projektowanie i planowanie instalacji to także ten etap, w którym trzeba zastanowić się czy będziemy instalować domofon czy elektryczną bramę wjazdową.

Instalacja elektryczna z Interinstall

W Interinstall zajmujemy się kompleksowym wykonaniem instalacji elektrycznych w domach jedno- i wielorodzinnych, a także lokalach usługowych.

W zakres usług wchodzi zarówno wymiana istniejącej instalacji, jak i wykonanie nowej.

Prace wykonujemy bezpiecznie, z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań, ale także estetycznie. Narzędzia i wyposażenie, których używamy przy montażu, są sprawdzonej jakości.

Oferta Interinstall obejmuje m.in.:

– wymianę istniejącej instalacji elektrycznej,

– wykonanie nowej instalacji elektrycznej,

– standardowe instalacje elektryczne.

Jeśli interesuje Cię właśnie ten obszar naszej oferty, skontaktuj się z nami. Doradzimy najlepsze rozwiązanie, wykonamy je kompleksowo i zadbamy o późniejszy serwis.

INTERINSTALL
ul. Granitowa 11
26-110 Skarżysko-Kamienna
Telefon: 534 537 007

www.interinstall.pl

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media