Obserwuj nas na

Kraj

Konrad Kronig – Gotowy do walki o lepszą Polskę

Dodano

Szanowni Państwo,
 
podjąłem decyzję o ubieganiu się o mandat Posła na Sejm RP, kandydując z listy TRZECIEJ DROGI (Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 Szymona Hołowni).
Nie była to dla mnie decyzja łatwa, ale przemyślana i podjęta po długich rozmowach z różnymi środowiskami społecznymi i politycznymi. Moja decyzja o starcie w jesiennych wyborach parlamentarnych to wypadkowa wielu spraw, przede wszystkim wieloletniego doświadczenia w pracy samorządowca i realnego niepokoju o kierunek, w którym zmierza nasz Kraj pod władzą PiS.
 
W 2006 roku – mając 23 lata – zyskałem zaufanie mieszkańców Skarżyska-Kamiennej i zdobyłem mandat Radnego Naszego Miasta, który pełniłem przez dwie kolejne kadencje. Od 2014 roku mam zaszczyt służyć mieszkańcom Naszego Miasta jako Prezydent. Na arenie krajowej związałem się z apolitycznym Ruchem Samorządowym TAK! Dla Polski.
 
Sprawowanie niezwykle odpowiedzialnej funkcji Prezydenta Miasta przypadło na bardzo trudny czas dla samorządów i Naszego Kraju (pandemia, rosyjska agresja na Ukrainę, problemy finansowe polskich miast i gmin). Pomimo piętrzących się trudności, udało mi się sprawnie zarządzać Skarżyskiem-Kamienną, dbając o jego systematyczny rozwój. Swoją determinację i skuteczność zamierzam wykorzystać także w pracy na rzecz mieszkańców Naszego Miasta i regionu świętokrzyskiego na arenie ogólnopolskiej.
 
Jako samorządowiec wnikliwie i z poczuciem ogromnego niepokoju obserwuję, co dzieje się na polskiej scenie politycznej. Partia, która w swojej nazwie ma prawo i sprawiedliwość, PiS – dla swoich partykularnych interesów – szarga podstawowe wartości demokratyczne, niszczy samorządy lokalne, naraża kraj na utratę reputacji na arenie międzynarodowej, nie szanuje publicznych pieniędzy, uderza w przedsiębiorców i wszystkich zaradnych Polaków. Tak dalej być nie może!
 
Moja wizja funkcjonowania samorządów i polityki krajowej są spójne z programem TRZECIEJ DROGI, dlatego podjąłem decyzję o ubieganiu się o mandat Posła i reprezentowaniu Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski na listach połączonych sił PSL i Polski 2050 Szymona Hołowni. Przychodzimy do Państwa z pomysłami na lepszą Polskę, które zamierzamy zrealizować wraz z innymi demokratycznymi ugrupowaniami.
 
Nasze wspólne plany dla nowego rządu określiliśmy w 6 punktach, które są następujące:
1. ODPARTYJNIENIE PAŃSTWA: odwołanie ze spółek skarbu państwa partyjnych nominatów i zastąpienie ich fachowcami zdolnymi do sprawnego zarządzania naszym wspólnym majątkiem;
2. ODDANIE GŁOSU KOBIETOM: przywrócenie stanu prawnego w kwestii możliwości przerywania ciąży do kwestii sprzed ostatniego wyroku Trybunału Konstytucyjnego oraz rozpisanie referendum w tej sprawie.
3. GODNA PŁACA: podwyżki dla pracowników oświaty, ochrony zdrowia i innych sektorów służby publicznej.
4. PŁYNNY ANGIELSKI PO PODSTAWÓWCE: gruntowna reforma systemu oświaty: wyprowadzenie polityki z polskich szkół i zmiana program nauczania.
5. ZIELONA ENERGIA: transformacja energetyczna Polski, uwolnienie energii z odnawialnych źródeł: farm wiatrowych, fotowoltaiki i biogazowni. Wsparcie gmin i powiatów w inwestowaniu w tę technologię.
6. PROSTE PODATKI: zmiana systemu podatkowego poprzez ograniczenie biurokracji, wprowadzenie jednolitej daniny, czyli systemu, w którym obywatel reguluje wszystkie daniny jednym przelewem.
 
Jako koalicja partii mających na celu przede wszystkim dobro Polski, składamy Polkom i Polakom sześć (6) gwarancji społecznych:
1. EDUKACJA – Przyszłość+: 6% PKB na edukację. To 35 mld zł, niewiele większy koszt niż proponowana waloryzacja 800+.
2. OCHRONA ZDROWIA – Wizyta u lekarza w 60 dni albo zwrot pieniędzy za wizytę prywatnie. Koniec z Polską, w której na wizytę u endokrynologa czeka się nawet 2330 dni (6 lat, do listopada 2029).
3. ŚRODOWISKO – Energia dla obywateli. Na zielonej energii mają zarobić ludzie, przedsiębiorcy i gminy. Jeśli inwestor postawi w Waszej gminie farmę wiatrową lub fotowoltaiczną, to wy zapłacicie niższe rachunki za prąd ze względu na to, że macie go za sąsiada.
4. SPOŁECZEŃŚTWO – Rodzinny PIT. Im więcej dzieci, tym niższe podatki.
5. GOSPODARKA – VAT tylko od zapłaconej faktury. Koniec ze zrzucaniem na polskich przedsiębiorców odpowiedzialności za winy nieuczciwego kontrahenta.
6. SENIORZY I OSOBY POTRZEBUJĄCE WSPARCIA – Ustawa o asystencji osobistej. Obecnie panuje chaos. Asystenci są zatrudniani projektowo, zarabiają fatalnie (3100 brutto). To się musi zmienić. Wprowadzimy ustawę, która da osobom z niepełnosprawnościami stałe wsparcie wykwalifikowanych asystentów, przez cały rok i w całej Polsce.
 
Bez silnej, innowacyjnej gospodarki narodowej ale także własnego, wysokowydajnego rolnictwa zapewniającego zdrową żywność, rozwój Naszego Kraju będzie niemożliwy. Dlatego też w stronę przedsiębiorczych Polek i Polaków, którzy chcą pracować i zakładać rodziny, mieć dzieci, budować Nasz Kraj, kierujemy dziewięć (9) gwarancji gospodarczych:
Proste podatki
1. Żadnych podwyżek podatków do 2026 r.
2. Rodzinny PIT – im większa rodzina, tym niższy podatek.
3. Równa dla wszystkich składka zdrowotna zamiast podatku.
Oddech dla przedsiębiorców
4. VAT i PIT tylko od zapłaconych faktur.
5. Zawieszenie składek na ZUS dla małych firm w kłopotach finansowych.
6. ZUS zapłaci zasiłek pracownika już od pierwszego dnia choroby.
Zaufanie do obywateli:
7. Zasada domniemania niewinności w sprawach gospodarczych.
8. Większa odpowiedzialność urzędów za błędy i ułatwiony dostęp do interpretacji podatkowych.
9. Włączenie samorządów gospodarczych w proces tworzenia prawa.
 
Szanowni Państwo,
przed nami czas decyzji o naszej przyszłości i przyszłości naszego Kraju. Musimy sobie odpowiedzieć na najważniejsze pytanie, czy chcemy żyć w Polsce niszczonej przez nieudolne rządy PIS i staczającej się w kierunku państwa, z którym nikt się w Europie nie liczy, czy też chcemy żyć w państwie dbającym o swoich obywateli, które stanowi wzór dla innych w Unii Europejskiej? Możemy razem zapewnić Polsce rozwój i dobrobyt jej mieszkańcom, nie obawiajmy się tego – RAZEM ZMIEŃMY POLSKĘ!
 
Konrad Krönig
Kandydat na Posła RP
KWW Trzecia Droga PSL-Polska 2050 Szymona Hołownia
Okręg 33, pozycja 3

Copyright © 2022 Spotted: Media