Obserwuj nas na

Kraj

Najciekawsze gry na telefon w 2021 roku

Dodano

Szeroko rozumiane urządzenia przenośne są obecnie najbardziej rozchwytywanym medium do grania. Prawie każdy dorosły człowiek ma w swojej kieszeni smartfon, czyli potencjalną mini konsolę do gier. Co roku powstają dziesiątki tysięcy (o ile nie więcej) gier wydawanych w sklepach Google oraz na App Store’a. Standardowy gracz nie ma najmniejszej szansy przetestować wszystkich gier, dlatego wiele hitów może uciec mu sprzed nosa. Gry na telefon mogą przyjmować przeróżną formę. Mogą to być gry kasyno na telefon, zręcznościowe, łamigłówki, gry idle oraz multiplatformowe, dostosowane do zabawy na telefonach i komputerach jednocześnie.

Oto lista kilku najciekawszych gier, które z pewnością otrzymają bardzo dobre recenzje w 2021 roku. Warto zaznaczyć, że w przypadku gier mobilnych nie należy zwracać uwagi na ilość pobrań, bo tam królują przede wszystkim gry usługi. Większe, ambitne gry najczęściej nie osiągają nawet połowy wyniku pozycji z pierwszych miejsc.

Diablo Immortal

Gra została zapowiedziana już jakiś czas temu i tak naprawdę do końca nie wiadomo, kiedy ujrzy światło dzienne. Blizzard jak robi gry, to wydaje je wtedy, kiedy są gotowe (a przynajmniej tak było jeszcze dekadę temu). Kiedy zaprezentowano tę produkcję na Blizzconie, wybuchł mały skandal przez Diablo Immortal. Fani byli oburzeni. Czekali na zapowiedź dużej gry, a zamiast tego otrzymali klona Diablo 3 na telefony.

Od tamtego dnia minęło jednak sporo czasu i kontrowersje związane z tą produkcją zdążyły opaść. Osoby, które miały przyjemność przetestować Diablo Immortal przed premierą, twierdzą, że jest na co czekać i tym razem firmie uda się odzyskać nieco zaufania swoich fanów. Nieoficjalne informacje mówią, że wysyłanie na tamten świat hord wrogów będzie możliwe już w 2021 roku. Oby tym razem udało się już wydać odpowiednią grę, bo fani Blizzarda chyba więcej nie zniosą.

Don’t Starve: Newhome

Kolejne przeniesienie znanego i lubianego formatu na urządzenia przenośne. W tym przypadku pomysł bardzo dobrze pasuje do gry na telefonach. Użytkownik ma za zadanie przetrwać w nieprzychylnym mu świecie przez jak najdłuższy czas. Jego zadaniem jest odkrywanie nowych możliwości oraz ochronienie się w coraz trudniejszym środowisku. Gra będzie miała zaimplementowany znany z najnowszych wersji na komputerach tryb wieloosobowy. Gracz może zaprosić do zabawy znajomych, żeby razem walczyć o przetrwanie w tym ciekawym i bogatym w możliwości świecie. Don’t Starve to pozycja na dziesiątki godzin, która bawi coraz bardziej przy wielu podejściach do nowej rozgrywki. W końcu gracz cały czas uczy się nowych rzeczy i jego początku stają się coraz łatwiejsze.

Witcher: Monster Hunter

CD Projekt podjął bardzo trudne zadanie. Nadszarpnięta reputacja po kontrowersjach związanych z Cyberpunkiem może sprawić, że ludzie po prostu ominą szerokim łukiem nowego klona Pokemon Go. Wielu gigantów próbowało stworzyć coś, co przynajmniej w niewielkim stopniu próbowało dorównać dziełu Niantic. Nawet fenomen Minecrafta nie wystarczył i w ostatnim czasie zamknięto serwery Minecraft Earth. Czy świat wykreowany przez CD Projekt okaże się ciekawszy? Na to przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

Pomimo wielu kontrowersji związanych z tym tytułem, nie mogło go zabraknąć w zestawieniu najciekawszych produkcji. Wiedźmin to w końcu dobro narodowe graczy z Polski i w każdym wydaniu powinno się go spróbować.

Titan Quest: Legendary Edition

Mody na porty z komputerów ciąg dalszy. Titan Quest to genialny i prawdopodobnie najbardziej udany klon Diablo II. Gra miała swoją premierę na komputerach już kilkanaście lat temu, ale nadal cieszy się sporym zainteresowaniem. Z pewnością pomogły temu dodatki wydane w ostatnich latach, które dostosowały zabawę do dzisiejszej technologii.

Titan Quest to murowany hit, który można z czystym sumieniem polecić każdemu, kto lubi produkcje hack & slash. To dziesiątki, jeśli nie setki godzin niezwykle satysfakcjonującego siekania potworów w świecie najpopularniejszych mitologii świata.

Tomb Raider Reloaded

Przygody Lary Croft zawsze cieszyły się sporym zainteresowaniem. Seria gier na komputery i konsole przechodziła różne okresy. Były lata gier zręcznościowych, akcji, a nawet produkcji z widokiem izometrycznym. Co otrzymają gracze urządzeń przenośnych? Tego jeszcze do końca nie wiadomo, ponieważ twórcy nie podzielili się szczegółami. Biorąc pod uwagę trailer, można przypuszczać, że będzie to gra skupiająca się na akcji oraz zrealizowana w taki sposób, żeby zarówno młodsi, jak i starsi odbiorcy mogli się dobrze bawić.

Inne gry

Świat gier mobilnych działa w specyficzny sposób. Największy sukces odnoszą gry, o których wcześniej wie się niewiele. Powyższe produkcje to znane i lubiane marki – dlatego wzbudzają spore zainteresowanie, ale najprawdopodobniej największy sukces w 2021 roku odniesie gra, na którą dzisiaj mało kto zwraca uwagę.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media