Obserwuj nas na

Kraj

Niedzielski: spodziewam się dalszego wzrostu zakażeń; sobotnie dane mogą podawać do 15 tys. przypadków

Dodano

Spodziewam się dalszego wzrostu zachorowań na koronawirusa; sobotnie dane mogą podawać do 15 tys. przypadków – ocenił w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej. Dodał, że decyzja o objęciu całego kraju czerwoną strefą nie jest potrzebna.

Minister zdrowia pytany o sytuację w punktach pobrań wymazów na obecność koronawirusa drive-thru, ocenił, że do końca tygodnia spodziewa się dalszego wzrostu liczby zachorowań. Według niego, “piątkowe wyniki, które są raportowane w sobotę, być może dojdą do 15 tys. przypadków”.

“Nie ma tutaj strefy komfortu, trzeba się liczyć z dyskomfortem, i będziemy reagowali na kolejki w punktach pobrań drive-thru” – dodał.

Niedzielski pytany, czy rekomenduje objęcie czerwoną strefą całego kraju, podkreślił, że “według prowadzonego monitoringu mamy ciągły przyrost stref czerwonych – 317 powiatów w strefie czerwonej z ok. 380 w całym kraju”.

“Nie jest potrzebna decyzja, skoro mamy tak ogromny przyrost strefy czerwonej w kraju, naturalnym jest rozciągnięcie tej strefy na cały kraj” – zaznaczył szef resortu zdrowia.

ipa/ krap/ pap

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted Media.