Obserwuj nas na

Kraj

Niedzielski: w przyszłym tygodniu przekonamy się, czy epidemia zaczyna spowalniać

Dodano

Przyszły tydzień będzie krytyczny, bo przekonamy się, czy te pierwsze obostrzenia, które weszły dwa tygodnie temu, zaczynają działać, czy epidemia zaczyna spowalniać – powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia zaznaczył, że jeśli utrzymamy trend liniowy, to pozwoli on nam utrzymać się w okolicach 15-18 tys. zakażeń w przyszłym tygodniu.

“Przyszły tydzień będzie krytyczny, bo przekonamy się, czy te pierwsze obostrzenia, które weszły dwa tygodnie temu – zaczynają działać, epidemia zaczyna spowalniać, czy my również swoją odpowiedzialną postawą przyczyniamy się do opanowania tego zjawiska” – powiedział Niedzielski.

Podkreślił, że najbardziej skutecznym narzędziem walki z pandemią jest nasza codzienna postawa oparta na stosowaniu podstawowych zasad: dezynfekcji, zachowaniu dystansu i przede wszystkim noszenia maseczek. Szef resortu zdrowia wyraził jednocześnie radość, że standard noszenia maseczek jest również stosowany przez osoby, które wcześniej wykazywały postawę kontestowania tego rozwiązania.

“Wczoraj w sejmie posłowie Konfederacji uczestniczyli w posiedzeniu w maseczkach. Odbieram to jako wyraz odpowiedzialności za nasze wspólne dobro” – powiedział minister zdrowia. “Mam nadzieję, że nadchodzący tydzień da nam podstawy do optymizmu” – dodał Niedzielski.

Szef resortu zdrowia oświadczył, że “w tej chwili musimy działać cały czas zakładając rozwój w ramach czarnego scenariusza”.

mgw/ krap/ pap

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media