Obserwuj nas na

Kraj

Premier: przedłużamy do 19 kwietnia pozostają obostrzenia dot. galerii handlowych, kin, teatrów, zakłady usługowych

Dodano

Premier: przedłużamy do 19 kwietnia pozostają obostrzenia dot. galerii handlowych, kin, teatrów, zakłady usługowych

Przedłużamy obowiązujące ograniczenia do 19 kwietnia pozostają obostrzenia dot. galerii handlowych, kin, teatrów, zakładów usługowych, a także utrzymane zostają ograniczenia dot. liczb osób w sklepach i kościołach – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

– Przedłużamy obowiązujące obostrzenia. Przedłużamy wszystkie regulacje przeciwko koronawirusowi, ponieważ – potwierdzają to eksperci zagraniczni i krajowi – że one działają dobrze – powiedział szef rządu w czwartek.

– Na ten moment o jeden tydzień, do 19 kwietnia przedłużamy obostrzenia dotyczące galerii handlowych, kin teatrów, wszystkich tego typu miejsc, ale także zakładów fryzjerskich, kosmetycznych i punktów usług, o których mówiliśmy wczesnej – oświadczył szef rządu. Jak dodał, dotyczy to także limitu osób w sklepach i kościołach.

– Do 26 kwietnia przedłużamy zamknięcie szkół, wstrzymanie ruchu lotniczego międzynarodowych, a także ruch kolejowy międzynarodowy i podtrzymujemy również zamknięcie granic, sanitarne kontrole graniczne oraz obowiązkową kwarantannę – mówił podczas konferencji w KPRM szef rządu.

Morawiecki podkreślił, że są to działania, które się bardzo dobrze sprawdziły.

– Jesteśmy często kopiowani przez innych – zaznaczył Morawiecki.

Na najbliższe 20 dni zgodnie z prawem międzynarodowym, do 3 maja, zamknięte będą granice i obowiązywać będą te zasady, które obowiązywały do tej pory – oświadczył. (PAP)

mzk/ gb/ par/

Copyright © 2022 Spotted: Media