Obserwuj nas na

Kraj

Rafał Trzaskowski: Mamy szanse wygrać te wybory!

Dodano

– Mamy szanse wygrać te wybory – powiedział kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski po ogłoszeniu wstępnych sondażowych wyników wyborów. – Z takimi wynikami można iść się bić o Polskę – podkreślił.

Kandydat podziękował żonie i rodzinie “za cierpliwość i wytrwałość”. “Ale zanim podziękuję całej Polsce chciałbym najserdeczniej podziękować Małgorzacie Kidawie-Błońskiej” – mówił Trzaskowski.

– Chciałbym podziękować Senatowi Rzeczpospolitej i wszystkim samorządowcom w Polsce, którzy pokazali charakter – dodał.

– Gdyby nie Małgorzata Kidawa-Błońska, gdyby nie samorządowcy, gdyby nie Senat to już dawno, dawno byłoby po wyborach – zaznaczył.

Podkreślił, że mamy szanse wygrać wybory. “Z takimi wynikami można iść się bić o Polskę” – oświadczył.

– Dzisiaj spacerowałam po ulicach Warszawy i wiem, że duża część z was chciałaby wygrać już w I turze, tak jak w Warszawie, ale moi drodzy ten wynik pokazuje jedno, co najważniejsze, a mianowicie ponad 58 proc. społeczeństwa chce zmiany. Chcę do tych wszystkich obywateli dzisiaj jasno powiedzieć: +będę waszym kandydatem, będę kandydatem zmiany+ – powiedział kandydat KO.

Trzaskowski po ogłoszeniu wyników sondażu exit poll podkreślił, że druga tura wyborów nie będzie tylko wyborem pomiędzy nim a kandydatem PiS, prezydentem Andrzejem Dudą.

– To będzie wybór pomiędzy Polską otwartą (…) To będą wybory pomiędzy tymi, którzy szukają, tak jak ja, jak my wszyscy, porozumienia i wspólnoty. (…) I tymi, którzy przez cały czas szukają konfliktu. To będą wybory pomiędzy wszystkimi tymi, którzy chcą patrzeć w przyszłość, żeby rozstrzygać spory, które naprawdę przyniosą nam lepszą i pewną przyszłość – mówił Trzaskowski.

Podkreślił, że w drugiej turze wyborów Polscy zdecydują, czy będą mieli “silnego prezydenta, który patrzy władzy na ręce”, czy prezydenta, “który niestety nie szanuje nawet swojego podpisu”.

“Władza jest dla obywateli” – podkreślił Trzaskowski, dodając, że obywatele nie są dla władzy. “Musi być równowaga. Monopol władzy nigdy dobrze się nie kończy. O tym będą te wybory” – stwierdził kandydat KO.

Podziękował swoim wyborcom, za to, że “możemy się cieszyć tym wynikiem”. Mówił, że “cała Polska się obudziła”. “Tak wielu z nas chce po prostu zmiany. Dziękuję tym, którzy oddali głos na zmianę. Ja będę kandydatem zmiany. Prezydentem wszystkich Polek i Polaków” – powiedział Trzaskowski. (PAP)

Zgodnie z wstępnymi sondażowymi wynikami wyborów exit poll Ipsos, Andrzej Duda (41,8 proc.) i Rafał Trzaskowski (30,4 proc.) zmierzą się w II turze wyborów prezydenckich.

pś/ mkr/ mrr/ krz/ pap

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Reklama

Copyright © 2019 Spotted Media.