Obserwuj nas na

Nieprzypisane

Kolejny proste w sprawie zmian w polskim prawie aborcyjnym w Starachowicach (zdjęcia)

Dodano

Na niedzielę 7 lutego zaplanowano kolejną akcję, mającą na celu pokazanie sprzeciwu wobec zmian w polskim prawie aborcyjnym. Organizatorzy zamierzali między innymi blokować jedno z rond w mieście. Ostatecznie zrealizowanie planów pokrzyżowała niewielka liczba osób, które o godzinie 17:00 pojawiły się na starachowickim rynku.

W środę 27 stycznia Trybunał Konstytucyjny opublikował pisemne uzasadnienie wyroku z 22 października 2020 roku, w którym orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. Tego samego dnia wyrok TK w sprawie aborcji opublikowano w Dzienniku Ustaw. Oznacza to, że wyrok wszedł w życie i zaczął obowiązywać. 

Liczba osób chcących zamanifestować sprzeciw ustawicznie maleje, w niedzielne popołudnie dla wielu dodatkowym utrudnieniem mogła okazać się pogoda. Ci, których nie powstrzymały niekorzystne warunki, w ciszy manifestowali sprzeciw – ich spotkanie stało się nabrało raczej symbolicznego znaczenia. 

“Jest mi przykro, że jesteśmy w tak nielicznym gronie, a jednocześnie cieszy mnie, że nadal są osoby, które mają odwagę wprost powiedzieć, że nie zgadzamy się na to, żeby nas tak karygodnie traktowano. Najwidoczniej rząd zapomniał, że rządzący są dla ludzi i mają odpowiadać na ich potrzeby, a nie dostosowywać sposób kreacji świata do swoich wyobrażeń.” – mówiła jedna

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media