Obserwuj nas na

Nieprzypisane

ZUS przelał prawie 680 mln zł na konta w ramach „Dobrego startu”

Dodano

Blisko 680 mln zł trafiło na konta rodziców i opiekunów w ramach programu „Dobry start”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjął dotąd ponad 2,2 mln wniosków o przyznanie tego świadczenia dla prawie 3,1 mln dzieci.

Wnioski w tegorocznej edycji programu „Dobry start” można składać od 1 lipca. W tym roku rodzice i opiekunowie mogą skorzystać tylko z drogi elektronicznej – wnioski przyjmowane są za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub PUE ZUS.

Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to środki trafią do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Z danych ZUS wynika, że w ramach programu wypłacono do tej pory ok. 678 mln zł. Zakład przyjął też ponad 2,2 mln wniosków o przyznanie tego świadczenia dla prawie 3,1 mln dzieci.

Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska informowała w tym tygodniu, że rozpatrzono dotąd ponad 90 proc. złożonych wniosków. Zapewniła, że obsługa programu idzie zgodnie z planem i wypłaty od lipca trafiają do uprawnionych.

„Dobry start” to 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka (w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do 24 lat), bez względu na dochody rodziny. Wnioski o świadczenie można składać do 30 listopada br.

W 2020 r. wsparciem z programu „Dobry start” objętych było 4,4 mln uczniów. Na świadczenia w ramach programu od początku jego funkcjonowania przeznaczono już 4,1 mld zł, ok. 1,4 mld zł rocznie. (PAP)

autorka: Karolina Kropiwiec

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media