Obserwuj nas na

Busko-Zdrój

45-latek zatrzymany z 3 kilogramami narkotyków

Dodano

2 kilogramy amfetaminy, 1 kilogram kryształków substancji 4-CMC klefedronu, ponad 500 sztuk tabletek, o nieustalonym na tę chwilę składzie, znaleźli buscy kryminalni w samochodzie 45-letniego mieszkańca powiatu buskiego. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Zatrzymanie miało miejsce w niedzielę na terenie powiatu kieleckiego. Wczoraj sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W minioną niedzielę kryminalni z buskiej komendy ustalili, że 45-letni mieszkaniec powiatu buskiego może przewozić w swoim samochodzie narkotyki. Trop prowadził na teren powiatu kieleckiego, gdzie też natychmiast udali się policjanci. W kompleksie leśnym zauważyli zaparkowany pojazd marki Honda, w którym zgodnie z posiadaną wiedzą mogły być zabronione substancje. Stojący w okolicy auta mężczyzna był mocno zdenerwowany. Stróże prawa postanowili sprawdzić przyczynę jego zachowania. W samochodzie znaleźli 2 kilogramy amfetaminy, 1 kilogram kryształków substancji 4-CMC klefedronu, ponad 500 sztuk tabletek, o nieustalonym na tę chwilę składzie i 50 gramów białego proszku. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W związku z podejrzeniem kierowania przez niego pojazdem pod wpływem środka odurzającego, pobrano krew do badań pod kątem obecności narkotyków.

Następnie policjanci pojechali do miejsca zamieszkania 45-latka. Tam w trakcie prowadzonych czynności także znaleźli zabronione substancje. Między innymi 12 słoików różnej wielkości i torbę foliową z zawartością suszu roślinnego, 2 słoiki z grzybkami halucynogennymi, 2 listki LSD oraz szklane lufki z suszem roślinnym. Łącznie zabezpieczono 630 gramów marihuany.

Śledczy ustalili, że zatrzymany mężczyzna mógł współpracować ze swoim 43-letnim kolegą. Funkcjonariusze mieli uzasadnione podejrzenia, że także w domu znajomego mogą być przechowywane narkotyki. W trakcie przeszukania znaleźli i zabezpieczyli 330 gramów suszu marihuany, 100 gramów amfetaminy oraz 2 tabletki o nieustalonym składzie. Mężczyzna został zatrzymany. Zabezpieczone substancje trafią do policyjnego laboratorium do dalszych badań.

To nie koniec tej sprawy. W poniedziałek kryminalni zatrzymali 25-latka, który działał wspólnie z wcześniej zatrzymanymi mężczyznami i również był zaangażowany w obrót narkotykami.

Wczoraj decyzją Sądu Rejonowego w Busku – Zdroju 45-latek i jego o dwa lata młodszy kolega zostali aresztowani na okres 3 miesięcy. Dziś rano ten sam sąd zdecydował o aresztowaniu również na 3 miesiące najmłodszego z zatrzymanych mężczyzn.

Zgodnie z ustawą, za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających, substancji psychotropowych lub nowych substancji psychoaktywnych grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

TP / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media