Obserwuj nas na

Busko-Zdrój

Chciał zgłosić przywłaszczenie pojazdu, ale policjanci nie dali się nabrać

Dodano

Wczoraj do buskich policjantów zgłosił się 50 – letni mieszkaniec powiatu krakowskiego, który chciał zgłosić przestępstwo popełnione na jego szkodę. Mężczyzna przebywający na kuracji mówił, że chciał do Buska – Zdroju sprowadzić swojego quada. Wynajął kuriera, ale ten do wczoraj nie dotarł do miejsca docelowego. Urwał się też z nim kontakt. W trakcie czynności policjanci ustalili, że takie zdarzenie nie miało miejsca, a wszystko jest wymysłem 50 – latka. Za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Tyle samo grozi za fałszywe oskarżenie innej osoby o popełnienie czynów zabronionych.

Do Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zgłosił się wczoraj 50 – letni mieszkaniec powiatu krakowskiego. Mężczyzna przebywający na kuracji chciał zgłosić popełnienie przestępstwa na jego szkodę. Opowiadał policjantom, że do Buska – Zdroju chciał sprowadzić swojego quada, aby z niego korzystać podczas przebywania w uzdrowisku. W tym celu na portalu internetowym znalazł kuriera, który miał zająć się transportem pojazdu. Jak dalej wynikało z opowieści mężczyzny, do wczoraj quad ani kurier nie pojawili się w miejscu docelowym. Urwał się też kontakt z przewoźnikiem. Z tego tytułu 50 – latek miał stracił pojazd terenowy o wartości prawie 15 000 złotych. Policjantom jednak nie spodobała się opowieść „krakusa”. Była nielogiczna, mylił się co do faktów, nie pamiętał co mówił chwilę wcześniej, nie potrafił odpowiedzieć na niektóre pytania. Mężczyzna ostatecznie oświadczył, że już nie chce składać żadnego zawiadomienia. Przyparty pytaniami przez kryminalnych przyznał, że nigdy nie miał takiego quada. Chciał zgłosić przywłaszczenie, aby uzyskać odszkodowanie z polisy motoroweru, który na potrzeby zmyślonej historii udawał czterokołowca.

Za fałszywe oskarżenie jak i zawiadomienie o przestępstwie niepopełnionym kodeks karny przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

TP / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media