Obserwuj nas na

Busko-Zdrój

Droga rowerowa połączy uzdrowiska na Ponidziu

Dodano

Około 20-kilometrowa droga rowerowa połączy dwie miejscowości uzdrowiskowe w woj. świętokrzyskim – Solec-Zdrój i Busko-Zdrój. Projekt zakładający budowę trasy otrzymał ponad 37 mln zł unijnego dofinansowania. Umowę podpisano w poniedziałek w świętokrzyskim urzędzie marszałkowskim.

Jak poinformował Jerzy Szydłowski, burmistrz Buska-Zdroju, które odpowiada za realizację projektu, obecnie trwają ostatnie prace związane z przygotowaniem dokumentacji. Przetarg na wykonanie robót budowlanych ma zostać ogłoszony do końca roku. Nowa trasa zacznie się w Busku i będzie przebiegać między innymi przez Zbludowice, Owczary, Radzanów, Skotniki Duże, aż do Solca-Zdroju. Droga będzie miała około 20 km.

Na trasie powstaną dwa miejsca obsługi rowerzystów, wyposażone w miejsca do wypoczynku, ładowarki rowerów elektrycznych i stację do napraw jednośladów. Zaplanowano także przebudowę skrzyżowań z drogami lokalnymi, zjazdów i montaż systemu monitoringu.

„Przygotowania związane z budową trasy rozpoczęły się na przełomie lat 2015/2016. Wierzę, że dzięki pozyskanemu dofinansowaniu uda się doprowadzić wszelkie działania związane z realizacją tej inwestycji do końca. Nowa trasa przyczyni się do promocji zdrowego trybu życia, a miłośnicy jednośladów będą mogli poznać piękno tej części regionu świętokrzyskiego” – powiedział burmistrz Buska-Zdroju.

Busko-Zdrój i Solec-Zdrój to dwa uzdrowiska w regionie Ponidzia na południu woj. świętokrzyskiego, słynące ze swoich naturalnych źródeł leczniczych. Busko-Zdrój oferuje bogate w siarkę wody mineralne, które pomagają w leczeniu schorzeń reumatycznych i skóry. Solec-Zdrój z kolei słynie z solankowych kąpieli, które mają właściwości regenerujące i przeciwzapalne.(PAP)

wdz/ jann/

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media