Obserwuj nas na

Busko-Zdrój

Kierował pojazdem pomimo trzech aktywnych zakazów i z cofniętymi uprawnieniami

Dodano

Policjanci ruchu drogowego z buskiej komendy zatrzymali wczoraj do kontroli pojazd marki Audi, za kierownicą którego siedział 36-latek. Mieszkaniec gminy Chmielnik zwrócił na siebie uwagę mundurowych kontrolujących stan trzeźwości, bo na ich widok zawrócił. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest trzeźwy, ale ma cofnięte uprawnienia do kierowania i 3 aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj rano policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju pełnili służbę w gminie Wiślica na drodze wojewódzkiej nr 776. Prowadzili tam wzmożone działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących. W pewnym momencie zauważyli pojazd marki Audi, którego kierujący na widok mundurowych zawrócił auto i próbował odjechać w kierunku Buska – Zdroju. Funkcjonariusze ruszyli za tym samochodem i wkrótce zatrzymali do kontroli. Za kierownicą siedział trzeźwy 36-latek. Podczas sprawdzania w policyjnej bazie danych uprawnień do kierowania posiadanych przez mężczyznę, okazało się, że decyzją Starosty Kieleckiego zostały one cofnięte. Ponadto miał 3 aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jednym czynem mieszkaniec gminy Chmielnik mógł popełnić dwa przestępstwa.
Za prowadzenie pojazdu mechanicznego nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, kodeks karny przewiduje karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Za niestosownie się do orzeczonych przez sąd środków karnych grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
TP / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media