Obserwuj nas na

Busko-Zdrój

Mieszkaniec Buska – Zdroju aresztowany za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

Dodano

Sąd Rejonowy w Busku – Zdroju zastosował dziś środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 40-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna podejrzany jest o to, że w niedzielę spowodował ciężki uszczerbek na zdrowiu 45-letniego znajomego. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 do 20 lat pozbawienia wolności.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, policjanci ze stanowiska kierowania z buskiej komendy otrzymali zgłoszenie z miejscowego szpitala, że na oddział przyjęty został 45-letni pacjent. Obrażenia tego mężczyzny wskazywały, że mógł on zostać pobity. W poniedziałek od rana sprawą zajęli się śledczy. Ustalili, że związek z zaistniałym zdarzeniem może mieć 40-letni znajomy pokrzywdzonego. Tego samego dnia został on zatrzymany. We wtorek funkcjonariusze ustalali i przesłuchiwali świadków zdarzenia, zabezpieczali nagrania z monitoringu oraz prowadzili oględziny miejsc, w których przebywał pokrzywdzony. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 40-latkowi zarzutu spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej zdrowiu. Taki zarzut też usłyszał we wtorek w Prokuraturze Rejonowej w Busku – Zdroju. Mężczyzna nie tylko spowodował obrażenia, ale też nie udzielił pomocy pokrzywdzonemu.

Dziś, Sąd Rejonowy w Busku – Zdroju zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od lat 3 do 20.

Opr. TP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media