Obserwuj nas na

Busko-Zdrój

Na skuterze uciekali przed policjantami. Teraz będą mieli spore kłopoty

Dodano

Buscy policjanci dzisiejszej nocy prowadzili pościg za dwoma nastolatkami uciekającymi na motorowerze. Pomimo wydania przez policjantów przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecenia zatrzymania się do kontroli drogowej, kierujący skuterem 17 – latek zignorował polecenie i podjął próbę ucieczki.

Dzisiejszej nocy policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z buskiej komendy pełnili służbę na terenie miasta. Przed północą w okolicy buskiego stadionu miejskiego zauważyli kierującego motorowerem, który przewoził pasażera. Tor jazdy jednośladu mógł świadczyć o tym, że pojazdem porusza się nietrzeźwy kierujący. Policjanci postanowili to sprawdzić i zatrzymać motorowerzystę do kontroli.

Mundurowi za pomocą sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych wydali polecenie do zatrzymania skutera. Motorowerzysta zamiast zatrzymać się, zignorował polecenia i kontynuował jazdę wąskimi osiedlowymi uliczkami. Kiedy zorientował się, że ucieczka na jednośladzie nie przyniesie zamierzonego skutku, kierujący i pasażer porzucili jednoślad i kontynuowali ucieczkę pieszo. Po chwili obaj uciekinierzy zostali zatrzymani. Byli to dwaj 17 – latkowie mieszkańcy gminy Busko – Zdrój. Po badaniu stanu trzeźwości wyjaśniła się jedna z przyczyn próby ucieczki przed policjantami. Kierujący miał w organizmie ponad 2,20 promila, natomiast pasażer ponad 1,30 promila alkoholu. Drugą z możliwych przyczyn takiego zachowania kierującego mógł być fakt, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Nastolatkowie po wykonaniu z nimi czynności zostali przekazani pod opiekę rodziców.

Każdy przypadek niezatrzymania się do kontroli drogowej jest przestępstwem. Kierującemu, który podejmuje próbę ucieczki przed policjantami grozi od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

To nie koniec kłopotów 17 – latków. Policjanci powiadomią także sąd rodzinny o ich zachowaniu. Spożywanie alkoholu może świadczyć o przejawach demoralizacji. Sprawdzą, czy właściciel motoroweru zezwolił na kierowanie nim pomimo tego, że kierujący nie posiadał prawa jazdy.

tp / kpp

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Reklama

Copyright © 2019 Spotted Media.