Obserwuj nas na

Busko-Zdrój

Nocna interwencja zakończona zatrzymaniem za posiadanie narkotyków

Dodano

Buscy policjanci zatrzymali dziś w nocy 3 osoby, po zgłoszeniu, że w mieszkaniu odbywa się głośna impreza. Mundurowi po otwarciu drzwi poczuli charakterystyczny zapach palonej marihuany. W pomieszczeniach oraz przy jednej z osób funkcjonariusze znaleźli susz marihuany i kryształki mefedronu. Cała trójka trafiła do policyjnej celi. Ustawa przewiduje, że kto wbrew przepisom posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Dziś w nocy do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wpłynęło zgłoszenie, że w mieszkaniu na jednym z buskich osiedli mieszkaniowych dochodzi do zakłócenia spoczynku nocnego. Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Po otwarciu drzwi mieszkania mundurowi poczuli intensywny zapach marihuany. Funkcjonariusze wezwali osoby przebywające w pomieszczeniach do wydania substancji których posiadanie jest prawnie zabronione. Trójka osób zgodnie oświadczyła, że takich nie mają. Nie przekonało to policjantów. W trakcie przeszukania mieszkania znaleziono 10 gramów suszu roślinnego oraz 10 gramów białych kryształków. Do posiadania tych specyfików przyznała się 19 – letnia właścicielka mieszkania. W odzieży 20 – latka stróże prawa znaleźli dwie porcje suszu i 45 gramów kryształków. Wstępne badanie testerem wykazało, że zabezpieczony susz to marihuana, a kryształki to mefedron. Wszystkie 3 osoby znajdujące się w mieszkaniu zostały zatrzymane. Śledczy będą wyjaśniać do kogo należą znalezione w pomieszczeniach zabronione preparaty.

Zabezpieczone substancje trafią do policyjnego laboratorium do dalszych badań. Ustawodawca za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.

TP / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media