Obserwuj nas na

Busko-Zdrój

Policyjne postępowanie w sprawie nieprawidłowego przechowywania odpadów niebezpiecznych

Dodano

Świętokrzyscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące składowiska odpadów niebezpiecznych na terenie powiatu buskiego. Funkcjonariusze ustalili, że w sposób nieprawidłowy przechowywany jest tam azbest, a pracownicy nie posiadają niezbędnych środków ochronnych.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że jedna z firm zajmująca się składowaniem niebezpiecznych odpadów wykonuje to w sposób nieprawidłowy.

Policjanci wspólnie z inspektorami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Kielcach oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Busku – Zdroju dotarli w ostatni czwartek do jednej z posesji na terenie powiatu buskiego, gdzie składowany jest azbest. Wizyta potwierdziła wcześniejsze przypuszczenia.

„Na teren składowiska odpadów niebezpiecznych, ciężarowymi samochodami były przywożone zafoliowane palety z azbestem, które bezpośrednio wrzucane były do ziemnych wykopów. W efekcie tego folia się rozrywała, a płyty uszkadzały. Następnie pracownicy przy wykorzystaniu ciężkiego sprzętu dokonywali rozprowadzania odpadów, a zarazem ugniatania połamanych, azbestowych płyt. Dodatkowo pracownicy wykonywali swoje obowiązki bez strojów ochronnych oraz maseczek” – powiedział PAP podkom. Damian Janus z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Funkcjonariusze tego samego dnia dotarli również do właściciela przedsiębiorstwa. „Nikt jeszcze nie usłyszał zarzutów. Postepowanie wprowadzone jest w sprawie, w kierunku paragrafu kodeksu karnego mówiącego o nieodpowiednim postępowaniu z odpadami” – dodał podkom. Janus.

Swoje postępowania w tej sprawie prowadzą także Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Kielcach oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Busku – Zdroju.

Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: Janusz Majewski

maj/ ok/pap

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media