Obserwuj nas na

Busko-Zdrój

Posiadał psy wymagające zezwalania, nie mając stosownych pozwoleń

Dodano

Wczoraj buscy kryminalni wraz z lekarzem weterynarii z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Busku – Zdroju w jednym z gospodarstw rolnych na terenie gminy Pacanów ujawnili dwa psy, których posiadanie wymaga zezwolenia. 59-letni mężczyzna takiego dokumentu nie posiadał. Oprócz dorosłego charta i mieszańca rasy chart, policjanci znaleźli 8 szczeniąt. Zgłoszenie posiadania takich czworonogów jest niezbędne, gdyż często kłusownicy wykorzystują niezarejestrowane charty do nielegalnych polowań. Zgodnie z ustawą, kto hoduje lub utrzymuje bez zezwolenia charty rasowe lub ich mieszańce – podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z buskiej komendy ustalili, że w jednym z gospodarstw rolnych na terenie gminy Pacanów mogą być utrzymywane psy rasy chart lub mieszańce rasy chart. Na posiadanie takich psów wymagane jest posiadanie stosownego zezwolenia. Wczoraj stróże prawa wraz z lekarzem weterynarii pojechali sprawdzić swoje ustalenia. Na miejscu w gospodarstwie 59-latka w trakcie przeszukania znaleźli 2 dorosłe psy wyglądem przypominające charty oraz 8 szczeniąt. Będący na miejscu pracownik Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Busku – Zdroju określił, że dorosłe czworonogi to chart i mieszaniec rasy chart. Co do szczeniąt, ze względu na zbyt młody wiek nie stwierdził jednoznacznie ich rasy. Wszystkie czworonogi zostały zabezpieczone i przekazane pod opiekę zaufanej osoby.

Zgodnie z Ustawą Prawo łowieckie, kto hoduje lub utrzymuje bez zezwolenia charty rasowe lub ich mieszańce – podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

TP / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media