Obserwuj nas na

Busko-Zdrój

Próba ucieczki zakończona na ogrodzeniu

Dodano

Uszkodzeniem ogrodzenia posesji w Widuchowie zakończyła się ucieczka kierującego, który chciał uniknąć kontroli drogowej. W piątek funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju prowadzili działania kontrolne „Trzeźwe popołudnie”. Jeden z kierujących oczekujących na badanie nagle zawrócił i pomimo wydawanych poleceń za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych wzywających do zatrzymania się, podjął próbę ucieczki. Jak się wkrótce okazało 58 – letni kierujący skodą był nietrzeźwy.

W piątek buscy policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwe popołudnie”. Jeden z punktów kontrolnych znajdował się na lokalnej drodze w miejscowości Widuchowa. W kolejce do badania stanu trzeźwości oczekiwało kilka pojazdów. W pewnym momencie jeden z samochodów zawrócił i zaczął odjeżdżać w przeciwnym kierunku. Zauważyli to policjanci i natychmiast pojechali za osobową skodą. Za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali polecenie zatrzymania się do kontroli drogowej. Siedzący za kierownicą auta mężczyzna zamiast zatrzymać się, podjął próbę ucieczki. Po kilkuset metrach kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Agresywny mężczyzna próbował stawiać opór, ale szybko został zakłuty w kajdanki. W trakcie ustalania stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie 58 – latka było ponad 1,4 promila alkoholu. To mógł być nie jedyny powód ucieczki. Mieszkaniec Buska – Zdroju miał zatrzymane prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Każdy przypadek niezatrzymania się do kontroli drogowej jest przestępstwem. Kierującemu, który podejmuje próbę ucieczki przed policjantami grozi od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd.

TP / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media