Obserwuj nas na

Busko-Zdrój

Trzech nietrzeźwych kierujących

Dodano

Wczoraj buscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego trzech kierujących. Powodem takiego działania był alkohol znajdujący się w ich organizmach. Niechlubnym rekordzistą był 73 – letni mieszkaniec giny Solec – Zdrój, który mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie i obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów spowodował kolizję z autobusem przewożącym dzieci. Za kierowanie pojazdem mechanicznym przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci pełniący służbę na drogach powiatu buskiego podczas patrolu szczególną uwagę zwracają na stan trzeźwości kierujących. Każda osoba zatrzymana do kontroli drogowej poddawana jest badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wczoraj mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego trzech mężczyzn, którzy kierowali pojazdami „na podwójnym gazie”.

Przed godziną dziesiątą w Kołaczkowicach w gminie Busko – Zdrój policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali do kontroli pojazd marki Seat, za kierownicą którego siedział 51 – latek. Mężczyzna miał w organizmie prawie promil alkoholu, a ponadto posiadał tylko uprawnienia do kierowania ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym.
Kolejnego nietrzeźwego kierującego ujawnili policjanci Zespołu Ruchu Drogowego. Przed godziną trzynastą wezwani zostali do obsługi zdarzenia drogowego w miejscowości Kików w gminie Solec – Zdrój. Kierujący osobowym peugeotem uderzył lusterkiem w autobus przewożący dzieci ze szkoły. Zaraz po kolizji próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Zatrzymał go 43 – letni kierowca autobusu, wyjmując kluczyki ze stacyjki. Nikomu z ośmiorga dzieci nic się nie stało, ale okazało się, że 73 – letni kierujący peugeotem jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu oraz prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów. Jego samochód nie posiadał aktualnych badan technicznych, za co policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny.

W miejscowości Gluzy w gminie Wiślica, po godzinie czternastej patrol Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymał pojazd marki Audi. Kierujący tym autem 62 – letni mieszkaniec gminy Busko – Zdrój był nietrzeźwy. Policyjne urządzenia do badania stanu trzeźwości wskazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

TP / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media