Obserwuj nas na

Busko-Zdrój

Wpadł na kradzieży laptopa. Odpowie za szereg włamań

Dodano

W miniony poniedziałek buscy kryminalni zatrzymali 31-latka podejrzewanego o kradzież laptopa z pojazdu na jednej z buskich ulic. Podczas przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna dopuścił się również szeregu kradzieży i włamań na terenie miasta. Sprawca swoją przestępczą działalnością spowodował straty o łącznej wartości blisko 7500 złotych. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek buscy policjanci dostali zgłoszenie o kradzieży laptopa z pojazdu na terenie miasta. Sprawą szybko zajęli się kryminalni, którzy w krótkim czasie namierzyli i odzyskali utracone mienie, które pokrzywdzony wycenił na kwotę 3000 zł. Skradziony łup znajdował się w jednym z buskich lombardów. Policjanci przekazali laptopa właścicielowi. Mimo odzyskanego urządzenia kryminalni nadal prowadzili dalsze czynności zmierzające do zatrzymania złodzieja. W wyniku tych działań w poniedziałek został zatrzymany 31-larek, bez stałego miejsca zamieszkania, przebywający na terenie powiatu buskiego. Przyznał się on do kradzieży. Jak się okazało nie był to jego pierwszy taki wyczyn. W miejscu zamieszkania 31- latka podczas sprawdzania pomieszczeń, śledczy znaleźli liczne elektronarzędzia oraz artykuły RTV i AGD. Okazało się, że do ich kradzieży doszło na przełomie marca i kwietnia na terenie buska. Przedmioty z działalności przestępczej trafiły do swoich właścicieli.

Podczas wczorajszego przesłuchania mężczyzna przyznał się do licznych swoją przestępczą działalnością spowodował straty o łącznej wartości blisko 7500 złotych.

Dzięki zebranemu przez buskich kryminalnych materiałowi dowodowemu 31 –latek za wszystkie przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

MZ / KPP w Busku – Zdroju

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media