Obserwuj nas na

Gnojno

Duże kłopoty za płacenie cudzą kartą za swoje zakupy

Dodano

Przed Świętami Bożego Narodzenia zakupy w jednym ze sklepów na terenie gminy Gnojno zrobił 25 – letni mieszkaniec śląska. Mężczyzna zgubił wtedy swoją kartę płatniczą. Po pewnym czasie zorientował się, że za jej pomocą ktoś robił zakupy. Pokrzywdzony zablokował kartę i zgłosił na Policję bezprawne jej użycie. W ostatni dzień ubiegłego roku funkcjonariusze zatrzymali 29 – latkę podejrzewaną o posłużenie się znalezioną kartą płatniczą. Śledczy ustalili, że kobieta zrobiła zakupy za ponad 300 złotych oraz usiłowała zapłacić kolejne 150 zł. Ze względu na użycie cudzej karty płatniczej, czyn ten zakwalifikowano jako kradzież z włamaniem, za co kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec ubiegłego tygodnia do buskiej komendy Policji wpłynęło zgłoszenie o dokonaniu zakupów zagubioną kartą płatniczą. 25 – letni mieszkaniec śląska informował, że przed Świętami Bożego Narodzenia robił zakupy w jednym ze sklepów na terenie gminy Gnojno. Mężczyzna zgubił wtedy swoją kartę płatniczą. Po pewnym czasie zorientował się, że za jej pomocą ktoś robił zakupy. Jak ustalił, doszło do 4 transakcji na kwotę ponad 300 złotych oraz ktoś dwa razy usiłował zapłacić za zakupy na łączną kwotę ponad 150 złotych. Wszystkie płatności zrealizowano lub próbowano zrealizować w sklepach w gminie Gnojno. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy. Już następnego dnia, w ubiegły piątek policjanci zatrzymali 29 – latkę. Mieszkająca w okolicy kobieta podejrzana jest o nieuprawnione użycie karty płatniczej.

W związku z faktem, że 29 – latka użyła cudzą kartę płatniczą, czyn ten zakwalifikowano jako kradzież z włamaniem, za co kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

TP / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media