Obserwuj nas na

Stopnica

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie

Dodano

Stopniccy policjanci w miniony poniedziałek, krótko po zgłoszeniu, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie kradzieży z włamaniem. Mundurowi znaleźli przy nich przedmioty, które pochodziły z pobliskiego domu. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj po wytrzeźwieniu byli przesłuchiwani przez śledczych i usłyszeli zarzut kradzieży w włamaniem. Za popełnienie takiego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałkowe popołudnie do stopnickich policjantów wpłynęło zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego budynku w gminie Stopnica. Pojechali tam mundurowi z miejscowego komisariatu. W trakcie dojazdu zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisem domniemanym sprawcom. 24 i 28 – latek nieśli przedmioty codziennego użytku, nie byli jednak w stanie wytłumaczyć w jaki sposób weszli w ich posiadanie. Obaj zostali zatrzymani. Byli nietrzeźwi. W organizmie młodszego z nich znajdowało się ponad 2,2 promila alkoholu, natomiast starszy miał ponad 1,5 promila. Pokrzywdzony oświadczył, że z jego domu zginęły przedmioty o łącznej wartości około 2200 złotych. Funkcjonariusze odzyskali część mienia, będą wyjaśniać co się stało z resztą skradzionych przedmiotów. Wczoraj śledczy prowadzili dalsze czynności z zatrzymanymi. Obaj usłyszeli zarzut kradzieży w włamaniem, do czego się przyznali.

Za kradzież z włamaniem grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, ale o jej ostatecznej wysokości zadecyduje sąd.

TP / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media