Obserwuj nas na

Jędrzejów

Chciały sprzedać przez Internet, a straciły pieniądze

Dodano

O tym, aby zachować szczególną ostrożność podczas robienia zakupów, sprzedaży czy zawierania umów przez Internet informujemy niemal każdego dnia. Pomimo wielu apeli i coraz większej świadomości nadal znajdują się osoby, które dają wiarę oszustom. Wczoraj do jędrzejowskiej komendy zgłosiły się kolejne osoby, które straciły swoje pieniądze.

Wczoraj do jędrzejowskiej komendy zgłosiły się aż dwie osoby, które chcąc sprzedać różne artykuły przez Internet padły ofiarą oszustów. 44-letnia mieszkanka gminy Wodzisław poinformowała funkcjonariuszy, że na jednym z portali w „sieci” wystawiła do sprzedaży dziecięcą hulajnogę. Po zamieszczeniu ogłoszenia bardzo szybko skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Pod pretekstem sfinalizowania transakcji 44-latka otrzymała link, gdzie czekał na kobietę wniosek od rzekomego kuriera. Kobieta kliknęła w link, a następnie podała dane swojej karty płatniczej. W między czasie zadzwonił też mężczyzna podający się za kuriera, który dopytywał czy kobieta kliknęła w link. 44-latka zalogowała się do swojego banku i wówczas okazało się, że zamiast wpływu na konto, to z jej rachunku w dwóch transakcjach upłynniło się 3 800 złotych.

Popołudniu do jędrzejowskiej komendy zgłosiła się druga z oszukanych, 30-letnia mieszkanka z terenu gminy Nagłowice. Jak relacjonowała kobieta na popularnym portalu ogłoszeniowym wystawiła na sprzedaż drewnianą boazerię. W jej przypadku sposób postępowania oszustów był bardzo podobny jak w przypadku 44-latki. Z tym, że 30-latka, aby transakcja powiodła się, musiała podać tylko swoje dane do bankowości elektronicznej, czyli numer klienta, kod PIN, a także swój PESEL. Wkrótce okazało się, że z jej konta zniknęło 800 złotych

BS / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media