Obserwuj nas na


Jędrzejów

Jędrzejowscy kryminalni zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą

Dodano

Kilkadziesiąt kilogramów narkotyków o czarnorynkowej wartości 3 mln zł zabezpieczyli funkcjonariusze z jędrzejowskiej policji. W sprawie zatrzymano trzy osoby, którym przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej – poinformowała we wtorek świętokrzyska policja.

Podkomisarz Damian Janus, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach poinformował w środę, że narkotyki ujawniono w dwóch mieszkaniach na terenie powiatu jędrzejowskiego. Zabezpieczono w sumie 36 kg 4-CMC, 10 litrów płynnej amfetaminy, 50 g. amfetaminy w proszku oraz 5 g. marihuany. Rynkowa wartość tych narkotyków to ok. 3 mln zł.

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach przekazał, że w sprawie zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 28, 31 i 36 lat oraz 30-letnią kobietę. Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Jędrzejowie, gdzie przedstawiono im zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udziału w obrocie znacznej ilości narkotyków.

Na wniosek prokuratora Piotr B. (28 lat), Agnieszka O. (30 lat) i Sebastian O. (31 lat) zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy przez Sąd Rejonowy w Jędrzejowie. Natomiast wobec 36-letniego Łukasza M. prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze. Prokurator dokonał też zabezpieczenia mienia podejrzanych na poczet kar o charakterze majątkowym.

Trojgu tymczasowo aresztowanym podejrzanym grożą kary łączne do 20 lat pozbawienia wolności, a czwartemu z podejrzanych do trzech lat pozbawienia wolności.

pap

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media