Obserwuj nas na

Jędrzejów

Oferując pożyczki wyłudzał pieniądze

Dodano

Praca jędrzejowskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania 41-latka, podejrzanego o oszustwo metodą na BLIK. Pokrzywdzona w wyniku przestępstwa straciła 1000 złotych. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie prowadząc czynności wymierzone w oszustów internetowych natrafili na 27-latkę z gminy Małogoszcz. Kobieta w lutym tego roku za pośrednictwem jednego z portali internetowych znalazła ogłoszenie dotyczące możliwości zaciągnięcia pożyczki na dogodnych warunkach. Niczego niepodejrzewająca 27-latka w trakcie zawierania kredytu przekazał swoje dane osobowe oraz kod BLIK, w wyniku czego straciła 1000 złotych.
Po skrupulatnym zebraniu materiałów w tej sprawie jędrzejowskich policjantów trop doprowadził do 41-letniego mieszkańca Krakowa. W ubiegłą środę tj. 20 września br. mężczyzna ten został zatrzymany. W trakcie czynności w mieszkaniu zajmowanym przez mężczyznę funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość gotówki, telefony komórkowe oraz dokumentację bankową. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie innych osób, które mogły paść ofiarą oszusta. Mężczyzna za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem, a grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

AR / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media