Obserwuj nas na

Jędrzejów

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Dodano

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” odbyły się w dniu 17.03.2023 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat technik pożarniczych, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W gminnych eliminacjach do Turnieju wzięło udział łącznie 15 uczniów ze szkół podstawowych, a także szkół ponadpodstawowych z terenu gminy Jędrzejów, którzy podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe, tj. I grupa wiekowa – uczniowie szkół podstawowych, klasy I-IV, II grupa – uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII oraz III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Wyniki rozgrywek finałowych przedstawiają się następująco:

– I grupa wiekowa – szkoły podstawowe I-IV
Wiktor Żelichowski – Szkoła Podstawowa w Rakowie
– II grupa wiekowa – szkoły podstawowe V-VIII
Karolina Nawrot – Szkoła Podstawowa im. Roalda Amundsena w Skroniowie
Erwin Krupa – Szkoła Podstawowa nr 4 w Jędrzejowie
Rafał Chrzanowski – Szkoła Podstawowa nr 5 w Jędrzejowie
– III grupa wiekowa – szkoły ponadpodstawowe
Norbert Lech – I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie
Kacper Tobiszewski – Zespół Szkół nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie
Krzysztof Leciński – Zespół Szkół nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego „Grota”

Druhna Karolina Nawrot, a także druhowie Wiktor Żelichowski, Norbert Lech i Kacper Tobiszewski będą reprezentować gminę Jędrzejów w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w kwietniu br. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Jędrzejowie.

Na zakończenie uczestnikom Turnieju zostały wręczone dyplomy za udział w konkursie, natomiast zdobywcy pierwszych trzech miejsc z poszczególnych grup wiekowych otrzymali dodatkowo nagrody rzeczowe.

Głównymi Organizatorami wydarzenia był Urząd Miejski w Jędrzejowie, Związek Gminny OSP RP w Jędrzejowie, a także Komenda Powiatowa PSP w Jędrzejowie.

Źródło: UMiG Jędrzejów

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media