Obserwuj nas na

Jędrzejów

Po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży

Dodano

Fakt, że policjantem jest się 24 godziny na dobę potwierdził funkcjonariusz wydziału kryminalnego jędrzejowskiej komendy, który w zeszłym tygodniu w czasie wolnym od służby zatrzymał na gorącym uczynku sprawcę kradzieży sklepowej. Dzięki natychmiastowej reakcji stróża prawa skradziony towar wrócił na półkę, a 20-latek trafił do policyjnej celi.

Do zdarzenia doszło w zeszły wtorek w godzinach wieczornych. To wtedy kryminalny z jędrzejowskiej komendy wraz z żoną robił zakupy w jednym z marketów na terenie miasta. W trakcie pobytu w sklepie policjant zauważył pracowników marketu biegnących za mężczyzną i krzyczących „Złodziej!”.

Stróż prawa natychmiast zareagował – pobiegł za uciekinierem i go zatrzymał. Mężczyzna jednak zaczął się szarpać i ubliżać funkcjonariuszowi. W pewnym momencie do interweniującego policjanta podeszło dwóch innych mężczyzn, którzy próbowali „odbić” zatrzymanego. Wtedy z pomocą ruszyła żona policjanta, która chwyciła sprawcę kradzieży i skutecznie uniemożliwiła mu ucieczkę. Pozostali dwaj mężczyźni, którzy utrudniali zatrzymanie sprawcy kradzieży, na dźwięk zbliżających się radiowozów dali za wygraną i uciekli ze sklepu.

Zatrzymany 20-latek trafił do policyjnej celi, gdzie odpowie nie tylko za kradzież butelki drogiego alkoholu i kilku opakowań kawy, ale również za kierowanie gróźb karalnych, naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie funkcjonariusza publicznego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

MK / KPP

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted Media.