Obserwuj nas na

Jędrzejów

Podawał się za policjanta

Dodano

Dyżurny jędrzejowskiej komendy otrzymał w minioną niedzielę zgłoszenie o kontroli drogowej, której dokonał mężczyzna podający się za funkcjonariusza. W celu uniknięcia mandatu, kolega zgłaszającego przekazał fałszywemu mundurowemu blikiem 275 złotych. W poniedziałek jędrzejowscy kryminalni zatrzymali rzekomego policjanta. 24-latek z gminy Małogoszcz usłyszał już zarzuty.

W minioną niedzielę wieczorem do dyżurnego jędrzejowskiej komendy zgłosił się 19-letni mieszkaniec gminy Małogoszcz, który poinformował o dość nietypowej kontroli drogowej. Jak relacjonował zgłaszający, przejeżdżając przez miejscowość Mniszek w gminie Małogoszcz około godziny 19:45 został zatrzymany przez kierującego volkswagenem, który zajechał mu drogę, tym samym zmuszając do gwałtownego hamowania. Owy mężczyzna przedstawił się jako policjant. Powodem kontroli miało być przekroczenie prędkości przez zgłaszającego. Ponadto mężczyzna poinformował 19-latka o możliwości przelania kwoty 500 złotych w zamian za uniknięcie mandatu karnego. Kolega zgłaszającego na wskazany numer przelał blikiem kwotę 275 złotych, natomiast pozostała kwota z uwagi na problemy techniczne miała zostać przelana najpóźniej do poniedziałku.

W poniedziałkowe południe jędrzejowscy kryminalni ustalili personalia, a następnie zatrzymali fałszywego policjanta. 24-letni mieszkaniec gminy Małogoszcz został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. We wtorek rzekomy funkcjonariusz usłyszał już od prawdziwych policjantów zarzuty między innymi podawania się za funkcjonariusza policji oraz oszustwa. Zgodnie z postanowieniem Prokuratury Rejonowej w Jędrzejowie wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz poręczenie majątkowe w wysokości 5 tysięcy złotych. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

BS / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media