Obserwuj nas na

Jędrzejów

Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i narkotyki

Dodano

Dzięki realizacji przeprowadzonej przez jędrzejowskich kryminalnych, wspartych przez kieleckich policjantów do obrotu nie trafią duże ilości kontrabandy i narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad pół tony suszu tytoniu, 62000 nielegalnych papierosów, ponad 120 gramów amfetaminy i blisko 3 kilogramy ziela konopi. W sprawie zatrzymanych zostało 7 osób.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Kryminalnego jędrzejowskiej komendy, wsparci przez funkcjonariuszy z Kielc i przewodników psów z Zakładu Karnego w Pińczowie, przeprowadzili działania na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Jędrzejowie. Efektem było zatrzymanie 7 osób w wieku od 20 do 46 lat podejrzanych o posiadanie i wprowadzanie do obrotu narkotyków oraz wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad 3 kg środków odurzających. Ponadto zlikwidowane zostało miejsce produkcji krajanki tytoniowej. Tam policjanci przejęli ponad 700 kilogramów suszu tytoniu i 62000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wstępne uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wynosi około 900 000 złotych. W przedmiotowej sprawie ujawnione zostały również pieniądze w kwocie ponad 15000 złotych, które zostaną zabezpieczone na poczet przyszłych kar.

Prokurator prowadzący sprawę przedstawił zatrzymanym zarzuty m.in. wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu trzech zatrzymanych trafi na 3 miesiące do tymczasowego aresztu, natomiast wobec 4 osób zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.

PM / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media