Jędrzejów
Recydywista z dożywotnim zakazem wjechał BMW w płot. Pół roku więzienia w trybie przyspieszonym
Policjanci z jędrzejowskiej drogówki zatrzymali w sobotę 47-letniego mieszkańca powiatu, który mimo obowiązującego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, wsiadł za kierownicę BMW. Na domiar złego mężczyzna kierował samochodem mając w swoim organizmie ponad 2,2 promila alkoholu. Decyzją sądu, który rozpatrzył sprawę w trybie przyspieszonym został skazany na pół roku więzienia.
Do zdarzenia doszło w piątek na terenie gminy Sobków. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego jędrzejowskiej komendy zostali skierowani na interwencję dotyczącą kierującego pojazdem marki BMW, który w miejscowości Mokrsko Dolne wjechał w ogrodzenie jednej z posesji.
Mundurowi podczas wykonywanych czynności ustalili, że 47-letni kierujący niemieckim autem, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wjechał w ogrodzenie posesji. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna, miał w organizmie ponad 2,2 promile alkoholu. Nie był to koniec jego przewinień, gdyż jak się okazało posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Jędrzejowie. Ten rozpatrując sprawę w trybie przyśpieszonym skazał go na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności, a także nałożył obowiązek zapłaty 12 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej oraz nawiązkę w wysokości 6 tysięcy złotych.
Opr. AR
Źródło: KPP w Jędrzejowie


