Obserwuj nas na

Jędrzejów

Trwa liczenie strat po nawałnicach (zdjęcia)

Dodano

W środę, 17 lipca w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie odbyło się spotkanie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesława Siekierskiego i Wicewojewody Świętokrzyskiego Michała Skotnickiego z przedstawicielami samorządów z powiatu jędrzejowskiego oraz gmin ościennych, które nawiedziła ostatnia nawałnica z ulewnymi deszczami i gradobiciem.
W spotkaniu uczestniczyli również Maria Barańska Wicestarosta, Radni Rady Powiatu w Jędrzejowie, Burmistrzowie i Wójtowie Gmin z terenu powiatu jędrzejowskiego, przedstawiciele Izb Rolniczych, rolnicy i mieszkańcy, których gospodarstwa ucierpiały w wyniku nawałnic.

Podczas spotkania Paweł Faryna, starosta jędrzejowski przedstawił wszystkim obecnym jakie zniszczenia pozostawiły nawałnice na polach uprawnych oraz budynkach mieszkalnych i gospodarczych na terenie powiatu jędrzejowskiego.

W województwie świętokrzyskim zniszczeniu uległo blisko 30 tyś. ha. Natomiast Powiat Jędrzejowski jest najbardziej poszkodowanym powiatem na terenie województwa świętokrzyskiego – prawie 22 tyś. ha zostały zniszczone przez ostatnią nawałnicę. – podkreślił Michał Skotnicki Wicewojewoda Świętokrzyski.

Na chwilę obecną, czyli wtorek 16.07.2024 r. strażacy obsłużyli ponad 300 zgłoszeń i nadal trwają intensywne działania przy usuwaniu skutków nawałnic, zabezpieczanie zerwanych dachów, usuwanie złamanych konarów drzew, przywracanie drożności dróg i dojazdów.
Powalone drzewa – 54% zdarzeń
Uszkodzone dachy – 45% zdarzeń
Podtopienia – 1% zdarzeń

Rozbicie liczby zdarzeń na gminy (stan na godz. 14:00 dnia 16.07.2024):
Słupia – 80
Nagłowice – 59
Oksa – 42
Małogoszcz – 27
Sobków – 27
Jędrzejów – 21
Sędziszów – 15

Komenda Powiatowa PSP w Jędrzejowie obsługuje rocznie średnio około 1000 zdarzeń, w 2023 roku odnotowano 735 zdarzeń, łatwo można zauważyć jaki ogrom pracy wykonali strażacy w przeciągu ostatnich 2 dni. Mamy nadzieję że pogoda nie będzie nas już zaskakiwać i pozwoli mieszkańcom na szybkie przywrócenie budynków do stanu sprzed zaistniałych anomalii pogodowych.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.