Obserwuj nas na

Jędrzejów

Zmiana organizacji ruchu na węźle S7/DK78 Jędrzejów Północ

Dodano

W poniedziałek, 17 czerwca rozpoczyna się remont wiaduktu węzła Jędrzejów Północ komunikującego drogę ekspresową S7 z północną obwodnicą Jędrzejowa w ciągu drogi krajowej nr 78. W związku z wyłączeniem z ruchu jezdni na obiekcie, a w ślad za tym jednej z łącznic węzła, wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu.

Remont obejmuje m.in. wymianę izolacji i nawierzchni na wiadukcie oraz przeprowadzenie zabiegów naprawczo-konserwacyjnych w obrębie konstrukcji nośnej i gzymsów. Prace prowadzone będą zarówno na obiekcie, jak i pod nim. Podczas robót, dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników dróg wprowadzane będą zmiany organizacji ruchu.

W związku z pracami remontowymi w poniedziałek 17 czerwca w godzinach przedpołudniowych planowane jest całkowite wyłączenie z ruchu jezdni na obiekcie i zamknięcie dwukierunkowej łącznicy węzła S7/DK78 Jędrzejów Północ dla relacji Zawiercie – Kielce i Kraków – Zawiercie na okres ok. miesiąca. Ruch skierowany zostanie na oznakowane objazdy odcinkami drogi ekspresowej S7 między węzłami Mnichów i Jędrzejów Południe. Otwarte pozostaną łącznice węzła Jędrzejów Północ w relacjach Kielce – Zawiercie i Zawiercie – Kraków, którymi poprowadzone będą objazdy.

Kierowcy podróżujący DK78 od Zawiercia w kierunku Kielc i Warszawy na węźle Jędrzejów Północ będą zjeżdżać łącznicą na S7 w kierunku Krakowa, a następnie na węźle Jędrzejów Południe zawracać w stronę Kielc. Podróżujący od Krakowa w kierunku Zawiercia będą dojeżdżać drogą ekspresową S7 do węzła Mnichów, zawracać na tym węźle w stronę Krakowa, a następnie na węźle Jędrzejów Północ zjeżdżać z S7 łącznicą do DK78 w kierunku Zawiercia. Bezkolizyjne i płynne zawracanie umożliwią ronda w obrębie węzłów Mnichów i Jędrzejów Południe.

Kompleksowy remont wiaduktu planowany jest do połowy października, ale udostępnienie jezdni na obiekcie i otwarcie łącznicy planowane jest w drugiej połowie lipca. Podczas kolejnych etapów robót przewidziane są krótkotrwałe zmiany organizacji ruchu polegające na zwężeniach m.in. jezdni pod obiektem. Koszt robót to ok. 1,3 mln zł.

Źródło: GDDKiA Kielce

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media