Oksa
Zlekceważył sądowe zakazy, teraz odsiedzi 16 miesięcy. 22-latek z gminy Oksa zatrzymany
We wtorek kryminalni z Jędrzejowa zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Oksa, który od miesięcy był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna zlekceważył obowiązujące go zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, za co sąd orzekł wobec niego karę łączną 16 miesięcy pozbawienia wolności.
Do zatrzymania doszło na terenie gminy Nagłowice. Mężczyzna od początku roku unikał wymiaru sprawiedliwości, choć jego sytuacja prawna była już przesądzona.
Sprawa zaczęła się w lutym, kiedy to policjanci z jędrzejowskiej drogówki zatrzymali go do kontroli w miejscowości Lasków. 22-latek, kierujący audi, nie był pod wpływem alkoholu, jednak szybko wyszło na jaw, że ciążyły na nim dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Mimo to wsiadł za kierownicę – kolejny raz, bo kilka dni wcześniej był już przyłapany za podobne wykroczenie.
Sąd nie miał wątpliwości i rozpatrzył sprawę w trybie przyspieszonym. Wyrok był surowy, a poszukiwany przez kilka miesięcy 22-latek w końcu trafił do jednostki penitencjarnej, gdzie odbędzie zasądzoną karę.



