Obserwuj nas na

Sędziszów

Nielegalny handel ubraniami

Dodano

Na spore kłopoty narazili się trzej obywatele Bułgarii. Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą jędrzejowskiej komendy ustalili, że 51,49 oraz 16-latek sprzedawali ubrania, które najprawdopodobniej posiadały podrobione znaki znanych marek. Stróże prawa zabezpieczyli blisko 5 tysięcy sztuk odzieży, która już trafiła do ekspertyzy.

W sobotę mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, którzy na co dzień zwalczają przestępczość gospodarczą przeprowadzili kontrolę targowiska, znajdującego się na terenie Sędziszowa. Na dwóch stoiskach stróże prawa zauważyli 3 mężczyzn, sprzedających ubrania. W trakcie czynności okazało się, że odzież najprawdopodobniej posiada podrobione znaki towarowe znanych marek. Sprzedającymi okazali się 51, 49-latek oraz 16-latek. Funkcjonariusze na stoisku zabezpieczyli łącznie 4747 rzeczy, wśród których były m.in. koszulki i bluzy. Suma strat poszkodowanych firm mogła stanowić około 330 tysięcy złotych .

Za wprowadzenie do obrotu towarów z podrobionym znakiem towarowym grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, natomiast 16-latkiem zajmie się Sąd rodzinny.

PM / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media