Obserwuj nas na

Kazimierza Wielka

Nietrzeźwy chciał uciec przed policjantami

Dodano

Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej po krótkim pościgu udaremnili dalszą jazdę 41-latkowi, który kierował osobowym oplem.

W poniedziałek po godzinie 19:00 policjanci z kazimierskiej drogówki, kontrolując prędkość w miejscowości Skorczów zauważyli jadącego z dużą prędkością opla. Chwilę później okazało się, że kierujący tym autem miejscu gdzie obowiązuję ograniczenie do 50 km/h, rozpędził się do 72 km/h. Gdy policjanci nakazali mu zatrzymanie się do kontroli, kierujący zlekceważył sygnały dawane przez funkcjonariuszy i próbował uciec.

Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali uciekiniera. Wtedy wyszło na jaw, że 41 –latek był pijany. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz mężczyzna odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.

Policja przypomina, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem i grozi za nie kara pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz minimum 3 letni zakaz kierowania pojazdami.

mc / kpp

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media