Obserwuj nas na

Kazimierza Wielka

Senior przekazał oszustom dużą kwotę pieniędzy

Dodano

82-letni mieszkaniec gminy Kazimierza Wielka zgłosił wczoraj miejscowym funkcjonariuszom, że padł ofiarą oszustwa. Sprawcy podając się za policjanta i prokuratora wyłudzili od seniora 714 tys. zł.

27 listopada br. w godzinach popołudniowych na telefon stacjonarny 82-latka zadzwoniła kobieta podająca się za funkcjonariuszkę z Centralnego Biura Śledczego Policji.
Rozmówczyni poinformowała seniora, że doszło do wycieku danych i pieniądze, które mężczyzna zgromadził na swoim koncie bankowym są zagrożone. Fałszywa policjantka utwierdzała 82-latka w przekonaniu, że pomoże zabezpieczyć zgromadzone przez niego oszczędności.
W tym przestępstwie udział brał również mężczyzna, który grał rolę prokuratora nadzorującego sprawę. Niczego nie podejrzewający 82- latek, w kilku transzach wypłacił z banku pieniądze na łączną kwotę 714 tysięcy złotych, które przekazał przestępcom. Obecnie trwa śledztwo w tej sprawie mające na celu zatrzymanie oszustów.

Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że policjanci nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nie proszą też o przekazywanie pieniędzy.

KK / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media