Obserwuj nas na

Kazimierza Wielka

Szczęśliwy finał poszukiwań

Dodano

Wczoraj w wyniku szybkich działań kazimierskich policjantów i współpracy z innymi służbami odnaleziona została zaginiona 83-latka. Kobieta pozostawiła w miejscu zamieszkania list o dwuznacznej treści, który zaniepokoił jej opiekunów. Z uwagi na realne zagrożenie życia Komendant Powiatowy Policji w Kazimierzy Wielkiej ogłosił alarm dla jednostki. Bardzo szybka wymiana posiadanych informacji oraz profesjonalizm w działaniu wszystkich służb mundurowych przyczyniły się do szczęśliwego zakończenia poszukiwań.

Wczoraj po godzinie 15 do Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej wpłynęło zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o zaginięciu mieszkanki jednego z domów pomocy. Z uzyskanych informacji wynikało, że 83-latka wykorzystała nieuwagę opiekunów i opuściła teren posesji udając się w nieznanym kierunku. Po uzyskaniu informacji o zdarzeniu dyżurny bezzwłocznie wysłał na miejsce wszystkie dostępne patrole i przekazał wiadomość Komendantowi Powiatowemu Policji w Kazimierzy Wielkiej, który w związku z realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia zaginionej zarządził alarm jednostki.

Zaalarmowani funkcjonariusze najszybciej jak to było możliwe przystąpili do poszukiwań. Kilkudziesięciu policjantów, druhowie Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej przeszukali okolice miejsca zamieszkania kobiety oraz miejsce gdzie była widziana przez świadków po raz ostatni. Do działań zaangażowani zostali również policjanci Oddziału Prewencji Policji w Kielcach oraz przewodnik z psem tropiącym.

Profesjonalizm, zaangażowanie i właściwe działanie przyniosło oczekiwany efekt. Około godziny 18 seniorka została odnaleziona. Po udzieleniu pierwszej pomocy kobieta została przekazana pod opiekę medyków.

TD / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media