Obserwuj nas na

Bodzentyn

Prezydent Andrzej Duda w Bodzentynie: Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Dodano

Bezpieczeństwo jest dzisiaj moją absolutnie podstawową i najważniejszą troską – podkreślał Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Miasta i Gminy Bodzentyn oraz województwa świętokrzyskiego.

Dzisiaj dla mnie, jako Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, na którego głosowaliście, i którego wybraliście największą troską jest to, żebyście mogli żyć spokojnie i spokojnie pracować, żebyście mogli spokojnie wychowywać tutaj swoje dzieci w wolnym, niepodległym, suwerennym kraju – podkreślał.

Prezydent dodał, że dlatego właśnie współuczestniczy w polityce wsparcia Ukrainy na arenie międzynarodowej, a także stara się odpowiadać na potrzeby Prezydenta Wołodymyra Zełenskiego m.in. w zakresie uzbrojenia.

– Bo wierzę w to głęboko, że ich wolność jest bardzo silnie i nierozerwalnie związana z naszą – akcentował.

Andrzej Duda wskazywał, że Polska dzieli się z Ukrainą swoim uzbrojeniem.

– Tak, oddajemy nasze czołgi armii ukraińskiej wspólnie z naszymi sojusznikami. Żeby Ukraina miała wsparcie, ale żebyśmy my pozostali bezpieczni – akcentował.

Prezydent zwrócił uwagę, że zdecydowanie realizuje politykę wzmacniania polskiego bezpieczeństwa poprzez modernizację polskiej armii. Zaznaczył, że to są ogromne wydatki.

– Dziś musimy być bezpieczni, zabezpieczyć się przed tym, żeby nikt nie odebrał nam naszej wolności, suwerenności, niepodległości, naszego prawa do decydowania o sobie – mówił, dodając, że właśnie dlatego Polska kupuje nowy sprzęt wojskowy.

Dzięki nowoczesnemu uzbrojeniu, wyrafinowanemu, świetnie działającemu i znakomicie sprawdzającemu się na polu walki oparcie się takiej nawale jak rosyjska jest możliwe. Dlatego właśnie potrzebujemy nowoczesnego uzbrojenia. Tak, drogiego, ale tak, najlepszego na świecie – powiedział Prezydent.

Zaznaczył, że polski żołnierz dobrze uzbrojony jest w stanie pokonać każdego przeciwnika.

– Dlatego musimy uczynić wszystko, by to uzbrojenie nasi żołnierze mieli. To jest kwestia naszej odpowiedzialności i niestety wymogów czasów, w których żyjemy – mówił.

– Chcę Państwa zapewnić, że to zrealizujemy. Chcę zapewnić, że dopóki będę sprawował urząd Prezydenta RP, będę o to ze wszystkich sił dbał. Ale będę starał się pilnować tego także i później, kiedy zakończę już swoją prezydencką służbę – zapowiedział Andrzej Duda.

Prezydent dziękował za pamięć o Powstańcach Styczniowych.

– Dziękuję za to, że pamiętacie o tamtych wydarzeniach sprzed 160 lat i rozumiecie jak bardzo ważne były one dla naszej Ojczyzny, dla naszego i bratnich nam narodów, jak bardzo ważne – co pokazujecie – są one dla Was, dla Waszej małej Ojczyzny, dla świętokrzyskiego, Bodzentyna, dla Waszych rodzin – wskazywał.

Andrzej Duda podkreślał lokalny wymiar obchodów, pamięć o poszczególnych miejscowych bohaterach i wydarzeniach.

– Dziękuję, że ta pamięć jest zachowywana, jest żywa – zaznaczył.

Prezydent złożył też wieniec przy tablicy poświęconej 160. rocznicy Powstania Styczniowego, a wcześniej Prezydent wziął udział w uroczystej sesji Rady Miejskiej, podczas której rok 2023 został ustanowiony na terenie Gminy Bodzentyn „Rokiem Bohaterów Powstania Styczniowego w Gminie Bodzentyn”.

Prezydentowi podczas wizyty w Bodzentynie towarzyszyli Zastępca Szefa KPRP Piotr Ćwik i Minister Wojciech Kolarski.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © 2022 Spotted: Media