Obserwuj nas na

Chęciny

Chęcińscy policjanci w nowoczesnej siedzibie (zdjęcia)

Dodano

Nowy, trzykondygnacyjny budynek, garaże dla pojazdów służbowych fabrycznie nowy sprzęt teleinformatyczny oraz wyposażenie biurowe – od dziś w takich warunkach pełnią służbę stróże prawa z Komisariatu Policji w Chęcinach. 25 policjantów, dbających o bezpieczeństwo mieszkańców 3 gmin będzie teraz przyjmować interesantów w komfortowych warunkach. Nowa siedziba komisariatu mieści się w ścisłym centrum Chęcin.

Przez blisko 20 lat chęcińscy funkcjonariusze pełnili służbę w małym budynku przy ul. Radkowskiej. W tym czasie m.in. zwiększyła się liczba policjantów, radiowozów, natomiast warunki lokalowe pozostawały bez zmian. Budowa nowoczesnej siedziby była zatem jednym z głównych zadań ostatnich lat, realizowanym w garnizonie świętokrzyskim. Opiewająca na kwotę ponad 6 mln 350 tys. zł inwestycja już została zakończona.

Ponad 550 m2 powierzchni użytkowej na ponad 0,18 ha, zupełnie nowy budynek, garaże i pomieszczenia gospodarcze – w takich warunkach od dziś pracują chęcińscy policjanci. Inwestycja przy Osiedlu Północ 9 została rozpoczęta w 2019 roku w ramach Programu Modernizacji Policji, a prace budowlane zakończyły się z blisko półrocznym wyprzedzeniem. W pomieszczeniach znajdują się nowoczesne instalacje teleinformatyczne oraz zupełnie nowe wyposażenie biurowe. Środki wykorzystane na budowę siedziby pochodzą m.in. z programu Modernizacji Policji oraz ze środków gminy Chęciny, w ramach Funduszu Wsparcia Policji.

W nowym komisariacie pracować będzie 25 policjantów, odpowiadających za bezpieczeństwo mieszkańców 3 gmin: Chęciny, Piekoszów oraz Nowiny. Dla interesantów został przygotowany przestronny parking, wraz z wyznaczonym miejscem dla osób niepełnosprawnych.

KM / KPP

Continue Reading
Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media