Obserwuj nas na

Chęciny

Nie oddał portfela więc ma kłopoty

Dodano

Kryminalni z Komisariatu Policji w Chęcinach zatrzymali we wtorek 53-latka. Śledczy ustalili, że mieszkaniec gminy Sitkówka–Nowiny pod koniec sierpnia przywłaszczył należący do 75-latki portfel z dokumentami i gotówką. Jego zachowanie wkrótce oceni sąd.

31 sierpnia tego roku do mundurowych z chęcińskiego komisariatu zgłosiła się mieszkanka gminy Sitkówka Nowiny. 75-latka poinformowała stróżów prawa o fakcie zagubienia portfela. W portmonetce zgłaszająca miała dokumenty, kartę płatniczą oraz około 2300 złotych w gotówce. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Referatu Kryminalnego miejscowego komisariatu, którzy przystąpili do szczegółowej analizy materiałów, w tym zapisów monitoringu. Ciężka praca śledczych sprawiła, że natrafili oni na właściwy trop. Z ustaleń wynikało, że portfel znalazł pod jednym ze sklepów w Nowinach 53- latek. Podejrzany został zatrzymany we wtorkowe przedpołudnie. W trakcie przeszukania kryminalni odnaleźli utraconą przez 75-latkę portmonetkę.

Zachowanie zatrzymanego wkrótce oceni kielecki sąd. Przypominamy, że osoba, która odnalazła cudzą rzecz, ma obowiązek zwrócić ją właścicielowi lub przekazać do właściwych organów. Niedopełnienie tego obowiązku naraża na karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KM / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted Media.