Obserwuj nas na

Chęciny

Skansen w Tokarni zaprasza miłośników zwierząt

Dodano

Korowód zwierząt, pokaz policyjnych psów, porady specjalistów na co dzień zajmujących się zwierzętami, spotkania z podopiecznymi Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Hodowców Królików Rasowych i ośrodka „ W krainie alpaki” z Tychowa Starego oraz tematyczne warsztaty i zajęcia dla najmłodszych – Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza miłośników zwierząt na kolejną edycję “Niedzieli ze św. Franciszkiem.”

Impreza, która od kilku lat odbywa się w Parku Etnograficznym w Tokarni jest poświęcona zwierzętom i ma na celu przybliżenie publiczności różnorakich kwestii dotyczących miejsca i sytuacji zwierząt zarówno w czasach historycznych, jak i we współczesnej rzeczywistości.

„Niedziela ze św. Franciszkiem” organizowana jest w ramach cyklu Rodzinne Niedziele w Skansenie, odbędzie się 08.08.2021 roku w Parku Etnograficznym w Tokarni.
Wydarzenie rozpocznie plenerowa msza św. o godz. 12.00 przed kościółkiem z Rogowa. Po mszy św. franciszkanin Ojciec Paweł Chmura, dyrektor Ośrodka San Damiano z Chęcin udzieli błogosławieństwa obecnym w skansenie zwierzętom, a następnie poprowadzi korowód zwierząt i ich właścicieli do sektora dworskiego, gdzie będzie odbywać się tegoroczna edycja imprezy.

Udział w wydarzeniu wezmą:

  • przedstawiciele Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Hodowców Królików Rasowych i ośrodka „ W krainie alpaki” z Tychowa Starego wraz ze swoimi podopiecznymi,
  • Alicja Szebla reprezentująca ośrodek rehabilitacji zwierząt „ PsiaNoga”,
  • doktor Maciej Grabiec ze Świętokrzyskiego Centrum Weterynarii,
  • Aleksandra Cieślicka – instruktor szkolenia psów, prowadząca Psią Szkołę Banderia,
  • Adam Wójcik – dystrybutor specjalistycznej karmy dla psów i kotów oraz doradca klienta w tym zakresie.
  • dr Karolina Siedlecka – Kowalczewska – specjalistka chorób zwierząt nieudomowionych (szczególnie ptaków)
  • Paweł Kundera z policji, który przybliży funkcje i zadania psów policyjnych i zaprezentuje jednego ze swoich psich podopiecznych.

Najmłodsi będą zaproszeni na warsztaty muzealne „Chlewik, stajnia, obora – zwierzątka poznać pora” oraz zajęcia plastyczne „Mój ulubiony zwierzak”. Odbędą się także konkursy wiedzy o zwierzętach.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media