Obserwuj nas na

Daleszyce

Pożar poddasza sklepu spożywczo-przemysłowego w miejscowości Brzechów

Dodano

22 lipca 2020 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o pożarze na poddaszu w sklepie spożywczo-przemysłowym w miejscowości Brzechów.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Nr 1 w Kielcach oraz pobliskie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w Daleszycach i Niestachowie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że spod dachu sklepu spożywczego wydobywa się dym. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej do budynku oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na pożar.

Po ugaszeniu pożaru oddymiono pomieszczenia, a następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych konstrukcji dachu budynku, w której zlokalizowano źródło ognia. Nadpalone elementy więźby dachowej  zostały usunięte na zewnątrz, a następnie przelano je wodą.

Na koniec miejsce pożaru sprawdzono kamerą termowizyjną i detektorem wielogazowym. Łącznie w działaniach uczestniczyło 5 zastępów straży pożarnej, w tym 23 strażaków PSP i ochotniczych straży pożarnych

Opracował: mł. asp. Bartłomiej Ślusarczyk
Zdjęcia:  Archiwum KM PSP w Kielcach

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media