Obserwuj nas na

Górno

W grudniu zmarła matka jedenaściorga dzieci. Każdy może pomóc rodzinie

Dodano

To nie były radosne święta dla rodziny pani Małgorzaty z Radlina. Tuż przed wigilią kobieta zmarła po długiej chorobie nowotworowej. Pani Małgosia osierociła jedenaścioro dzieci, które zostały tylko pod opieką ojca. Ruszyła zbiórka charytatywna na pomoc rodzinie.

„Pani Małgosia była Mamą, która całą sobą angażowała się w sprawy swoich pociech. Opiekowała się nim każdego dnia, wychowywała je i dbała o nie. Choroba przyszła nagle. We wrześniu źle się poczuła. Nie wiedziała, czy boli ją brzuch, czy kręgosłup. Była badana, ale na początku nikt nie postawił jasnej diagnozy.” – czytamy na stronie zrzutka.pl.

Niecały tydzień przed śmiercią kobieta trafiła do szpitala. Tam diagnoza okazała się bardzo zła –  rak płuca prawego, rozsianie nowotworowe z przerzutami na kości i wątrobę. Niestety lekarze nie pozostawiali złudzeń.

Mama cały czas chciała być z dziećmi, nie chciała ich opuszczać i cierpiała w zaciszu domu. Do wszystkich dotarło, że Mama wiedziała, że jest ciężko, nieuleczalnie chora, ale troska o innych, potrzeba bycia blisko dzieci i męża zwyciężyła. – napisano na stronie zrzutka.pl

Pani Małgosia pozostawiła jedenaścioro dzieci w wieku od 5 do 24 lat. Najstarsza córka już się usamodzielniła i wyprowadziła. Dwie kolejne, choć mieszkają z rodziną, pracują i zarabiają. Pod opieką ojca pozostało ośmioro uczących się dzieci.

„Rodzina zawsze żyła skromnie. Wszystkie oszczędności szły na przebudowę starego domu, dobudowę nowej części, ale niestety warunki do życia nie są jeszcze takie, jakie powinny być. Pomóżmy! Wspólnymi siłami przyczynimy się do tego, że dzieci chociaż trochę odzyskają radość życia. Były bardzo związane ze swoją Mama i jest im bardzo ciężko każdego dnia.” – napisano w serwisie zrzutka.pl.

Link do zbiórki – https://zrzutka.pl/dla-pana-piotra-i-jego-dzieci

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama

Copyright © 2022 Spotted: Media