Obserwuj nas na

Masłów

Stypendia im. Andrzeja Radka przyznane

Dodano

Stypendia im. Andrzeja Radka przyznane

Magdalena Waluśkiewicz, Patrycja Waluśkiewicz, Patrycja Łuszczek to laureatki 33.edycji stypendium im. Andrzeja Radka. Przyznawane jest ono uczniom i studentom ze wsi i małych miast, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce mimo trudności finansowych. To symboliczne nawiązanie do bohatera „Syzyfowych prac”.

Stypendia im. Andrzeja Radka od 33 lat przyznaje kieleckie Towarzystwo Przyjaciół Stefana Żeromskiego. Inicjatorką jego ustanowienia jest Kazimiera Zapałowa, kustosz honorowa dworku Stefana Żeromskiego w Ciekotach, wieloletnia kierownik Muzeum Lat Szkolnych. Co roku stypendia nazywane „Radkami” trafiają do uczniów, którzy wyróżniają się w swojej nauce, osiągają sukcesy, pokonują przeciwnośći, a jednocześnie pochodzą z małych świętokrzyskich miejscowości podobnie jak Andrzej Radek, bohater powieści „Syzyfowe prace” Stefana Żeromskiego.

Tegoroczne laureatki ogłosiła i przedstawiła Sylwia Zacharz, przewodnicząca Towarzystwa im. Stefana Żeromskiego. Uroczystość wręczenia stypendium odbyła się w Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego w Kielcach. Gmina Masłów od lat wspiera finansowo inicjatywę. Laureatkom gratulowali reprezentujący naszą gminę wójt Tomasz Lato oraz Wojciech Purtak, dyrektor CEiK „Szklany Dom” w Ciekotach. – To dla nas ważne, że włączamy się w tę cenną inicjatywę przekuwającą w czyn idee bliskie Stefanowi Żeromskiemu. W gronie „Radków” w minionych latach znajdowali się też uzdolnieni mieszkańcy naszej gminy, którym stypendium pozwoliło rozwinąć skrzydła na polu edukacyjnym – komentuje wójt Tomasz Lato.

W muzeum z gratulacjami pojawili się: Mariusz Gosek, członek Zarządu Województwa, Henryk Milcarz, wiceprzewodniczący Sejmiku, Magdalena Kusztal, dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego, świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik oraz Roman Ostrowski, reprezentujący Warszawski Klub Przyjaciół Ziemi Kieleckiej.

wp / ug / wł.

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media