Obserwuj nas na

Miedziana Góra

Kolejny punkt w walce o ochronę środowiska naturalnego

Dodano

W czwartek 15 października inspektorzy świętokrzyskiej Inspekcji wykonujący czynności służbowe na drodze krajowej numer 74 w miejscowości Miedziana Góra zatrzymali do kontroli drogowej zespół pojazdów należący do ukraińskiego przewoźnika.

Podczas wstępnej kontroli stanu technicznego uwagę inspektorów przykuł wskaźnik komputera pojazdu, związany z pracą silnika i układu oczyszczania spalin, widoczny na tablicy rozdzielczej.

Po dokładniejszej diagnostyce z użyciem specjalistycznego sprzętu przekazanego przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego, inspektorzy wykryli tzw. emulator AdBlue, czyli sprzęt elektroniczny wpięty w układ elektryczny pojazdu. Zadaniem tego urządzenia było emulowanie sygnałów prawidłowej pracy układu SCR, który w rzeczywistości nie pracuje i nie zużywa czynnika AdBlue potrzebnego do redukcji zanieczyszczeń ze spalin.

Niedozwolone urządzenie zdemontowano i zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu oraz wydano zakaz dalszej jazdy, natomiast kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 300 zł.

WITD Kielce

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
Reklama

Copyright © 2020 Spotted Media.