Obserwuj nas na

Pierzchnica

Świąteczni włamywacze zatrzymani

Dodano

Do 10 lat za kratkami mogą spędzić dwaj mieszkańcy powiatu buskiego, którzy zostali w środę zatrzymani przez funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy. Śledczy ustalili, że mężczyźni w wieku 23 i 33 lat, w kwietniu tego roku włamali się do jednego ze sklepów w gminie Pierzchnica. Łupem sprawców padły papierosy i alkohol, warte ponad 10 000 złotych.

W kwietniu tego roku policjanci z chmielnickiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o włamaniu do sklepu. Na terenie gminy Pierzchnica nieznani sprawcy ukradli dużą ilość papierosów i alkoholu, wartego łącznie 10600 złotych. Do sprawy włączyli się stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. Kryminalni z tego wydziału po analizie wszystkich materiałów wpadli na trop, prowadzący do dwóch mieszkańców powiatu buskiego. W ostatnią mundurowi z Kielc zatrzymali 23 i 33- latka, którzy byli już w przeszłości notowani.

Jeszcze wczoraj obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty, do których się przyznali. Ich zachowanie oceni wkrótce sąd. Za kradzież z włamaniem polskie prawo przewiduje kare do 10 lat pozbawienia wolności.

KM / KPP

Continue Reading
Reklama

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Copyright © 2020 Spotted: Media